Az Yer Kaplayan Oyunlar: 100 MB’tan Az En İyi 16 Oyun!

Merhaba sevgili mobil oyun severler! Mobil oyun sektörünün hızla ilerlemesi ile birlikte oyunlar da hızla gelişiyor ve tabi bu güncellemeler boyutları da büyütüyor. Biz de çok yeri olmayan veya oyunlara çok yer ayırmak istemeyen mobil kullanıcılar için az yer kaplayan oyunlar adlı bir liste hazırlamaya karar verdik. Şimdi listemize geçelim. 🙂

1. aa

az yer kaplayan oyunlar aa

aa, aslında çoğumuzun oynamış olduğu bir oyun kendisi fakat mobilde de geri kalanlar ve daha önce hiç karşılaşmamış gamerlar olabilir diye listemize eklemek istedik. Hem az yer kaplaması hem de eğlenceli oynanışı ile ön plana çıkan aa, kesinlikle tüm az yer kaplayan oyunlar listesin de olması gereken bir oyun. Şimdi bilmeyenler için biraz oyundan bahsedelim. Zorlayıcı bölümleri ile kullanıcıyı sürükleyen aa, kendi ekseni etrafında dönen bir daireye size verilen sayı çubuklarını birbirlerine temas ettirmeden daireye saplamaya çalıştığınız bir oyun. Bölümleri geçtikçe dairenin dönme hızı, çubukların sayısı ve dairenin dönüş yönü gibi unsurlar değişebiliyor ve her geçen bölümde oyun daha da zor olmaya başlıyor.

Oyun boyutu : 6 MB

aa indirmek için Google Play’e Git.

aa indirmek için App Store’a Git.

2. ZigZag

az yer kaplayan oyunlar ZigZag

ZigZag, aslında basit bir platform oyunu kendisi. Keskin yol kenarları boyunca topunuzu düşürmeden kontrol etmeye çalıştığınız bi boyutta level atlamaya çalışıyorsunuz. Ekrana her dokunmanız da topunuz sırasıyla sağ ardından sol yöne doğru hareket ediyor. Bu hareket sistemi sayesinde amacınız topunuzu düşürmeden ilerletmek. Oyundaki başarınız ekrana yaptığınız basış sayısı ile doğru orantılı. Yani düşmeden yaptığınız her bir hamle bir puan sayılıyor. Ayrıca oyun içerisindeki paraları da toplayarak birbirinden farklı renk ve desenleri satın alabiliyor, oyun zevkinizi yükseltebiliyorsunuz.

Oyun boyutu : 38 MB

ZigZag indirmek için Google Play’e Git.

ZigZag indirmek için App Store’a Git.

3. Basketball Battle

Az yer kaplayan oyunlar Basketball Battle

Sizler için hazırladığımız az yer kaplayan oyunlar listemize oldukça eğlenceli olan bir basketbol oyunu ile devam ediyoruz. Basketball Battle, iki boyutlu olarak bire bir şekilde basketbol oynadığınız basit bir oyun. Oyunda iki karakteriniz bulunuyor ve bunlar oyuna sırasıyla giriyor. Oyunda ki amacınız şut çekmek, smaç basmak ve turnike atmak. Onun dışında başka bir strateji veya taktik kurmanıza gerek yok. Oyunun en eğlenceli tarafı ise karşılıklı olarak oynanabilmesi. Diğer taraftan oyunda farklı karakterler alabilir, kendi karakterinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca oyunda iyi şut çekmek için zamanlamayı iyi ayarlamanız gerekiyor. Çektiğiniz üç sayılık şutlar iki puan, normal alandan yapılan sayılar ise bir puan sayılıyor. Oyunda ilk 11 sayıya ulaşan kişi maçın galibi oluyor.

Oyun boyutu : 50 MB

Basketball Battle indirmek için Google Play’e Git.

Basketball Battle indirmek için App Store’a Git.

4. Flick Shoot 2

az yer kaplayan oyunlar Flick Shoot 2

Yne spor oyunlarını seven oyuncuların oynayabileceği gayet eğlenceli bir oyun olan Flick Shoot 2 ile listemize devam ediyoruz. Flick Shoot, parmağınızla topa yön vererek kaleye şut çekip gol atmanız gereken bir oyundur. Oyunda sadece serbest vuruş kullanabiliyorsunuz. Karşınızda kaleci veya baraj oluyor. Bunun beraberinde oyunda ilerledikçe kaleciye veya baraja gol atmak oldukça zor bir hal alıyor. Oyun içerisinde bulundurduğu farklı oyun türleri ve zorluk seviyeleri sayesinde kendisini tekrar ettirmiyor.

Oyun boyutu : 47 MB

Flick Shoot 2 indirmek için Google Play’e Git.

Flick Shoot 2 indirmek için App Store’a Git.

5. BBTAN

Az yer kaplayan oyunlar BBTAN

BBTAN adlı bu baş yapıt ile birlikte az yer kaplayan oyunlar listemiz yeniden anlam kazanıyor. BBTAN, karşınızdaki farklı sayılarda olan blokları kırmanız gereken bir oyun. Bunun için başlangıçta bir miktar topunuz bulunuyor. Oyunda ilerledikçe ve bonuslara isabet ettirdikçe yeni toplara sahip oluyorsunuz. Tabi ki top sayınızın fazla olması kazanma ihtimalinizi arttırıyor. Eğer bloklar en aşağıya kadar inerse ve yere temas ederse oyunu kaybediyorsunuz. İlerledikçe blokların dayanıklılıkları değişiyor ve daha fazla top isabet ettirerek blokları kırıp geçmeniz gerekiyor. Bu sebeple oyunda toplarınızın gideceği rotayı iyi seçerek tek seferde birden fazla blok kırmanız gerekiyor.

Oyun boyutu : 35 MB

BBTAN indirmek için Google Play’e Git.

BBTAN indirmek için App Store’a Git.

6. Time Jump

Az yer kaplayan oyunlar Time Jump

Zamanın bir türlü geçmek bilmediği bu zamanlar da veya canınızın sıkıldığı anlarda yardımınıza koşacak bir oyun Time Jump. Ufak karakterimizi akrep, yelkovan ve daha birçok engele takılmadan hayatta tutmamız gerekiyor. Basit ama eğlenceli oyunlardan biri olan Time Jump, kafa yormayan oynanışıyla zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız bir yapım.

Oyun boyutu : 40 MB

Time Jump indirmek için Google Play’e Git.

Time Jump indirmek için App Store’a Git.

7. Dunk Shot

Az yer kaplayan oyunlar Dunk Shot

Dunk Shot, dokunmatik ekranda basket atmanın en kolay ve en farklı hallerinden biri kesinlikle Dunk Shot. Sadece 51 MB boyuta sahip olan oyunda parmağınızı ekrana dokunup aşağı doğru çekerek topu potaya fırlatmaya çalışıyorsunuz. Her başarılı atışınızda yukarı yönde yükseliyorsunuz. Yani Dunk Shot, tam bir konsantrasyon oyunu. İlk başlarda biraz zorlayıcı olsa da zamanla topun kontrollerine alışıyor, basketleri art arda sıralıyorsunuz. Eğer rekabetçi bir arkadaşınız varsa oyuna birlikte başlayın. Çünkü bu oyunda kendi rekorunuz kırmak epeyce keyifli oluyor.

Oyun boyutu : 51 MB

Dunk Shot indirmek için Google Play’e Git.

Dunk Shot indirmek için App Store’a Git.

8. Prince of Persia: Escape

Prince of Persia: Escape

Oyun dünyasının efsanevi yapımlarından biri olan Prince of Persia serisinin oyunu, klasik haline oldukça benzer bir görünümle şimdi mobil cihazlarda. Ayrıca bu harika markanın oyunu sadece 43 MB’lık bir boyuta sahip. Prince of Persia: Escape’te amacımız zorlu engellerle çevrelenmiş platformlardan bölüm bölüm kaçmak. Grafikleri, sesleri ve ortam tasarımlarıyla l Prince of Persia’ya hemen hemen çok benzer bir keyif sunan bu oyunun tek sorunu reklamlar diyor ve sıradaki önerimize geçiyoruz.

Oyun boyutu : 43 MB

Prince of Persia: Escape indirmek için Google Play’e Git.

Prince of Persia: Escape indirmek için App Store’a Git.

9. Spinny Gun

Az yer kaplayan oyunlar Spinny Gun

Spinny Gun, birbirinden farklı onlarca silahı içerisinde bulunduran ve bu silahlar ile etrafınızda dönen hedefleri vurduğunuz bir oyun. Silahlara meraklı oyun tutkunlarının eğlenceli saatler geçireceğini düşündüğümüz Spinny Gun, sadece 53 MB’lık bir boyuta sahip. Knife Hit’e benzer bir oynanış mekaniğini farklı bir tarzla sunan Spinny Gun da 60’dan fazla silah çeşidi sizleri bekliyor. Az yer kaplayan oyunlar arasında yer alan Spinny Gun’a mutlaka bir göz atın çok seveceksiniz. 🙂

Oyun boyutu : 53MB

Spinny Gun indirmek için Google Play’e Git.

Spinny Gun indirmek için App Store’a Git.

10. Ketchapp Winter Sports

Ketchapp Winter Sports

Ketchapp Winter Sports, Soğuk ve karanlık kış günleri hayatımızı ele geçirmekte iken koltuğunuza ya da yatağınıza uzanıp biraz eğlenmek sizin de hakkınız. Üstelik bu eğlenceye kavuşmak için uzun indirme sürelerine katlanmanıza gerek yok. Ketchapp Winter Sports sadece 31 MB’lık boyutu ile bu boyuttan beklenmeyecek kadar keyifli bir kış sporu keyfini mobil cihazlarınıza getiriyor. İçerisinde oldukça çeşitli kış sporlarını barındıran oyunun kontrolleri harika, grafikleri tertemiz ancak oynanışı kolay olsa da ustalaşması epey zor.

Oyun boyutu : 31 MB

Ketchapp Winter Sports indirmek için Google Play’e Git.

Ketchapp Winter Sports indirmek için App Store’a Git.

11. Knife Hit

Az yer kaplayan oyunlar knife hit

Knife Hit, bıçak atmak hiç bu kadar zevkli olmamıştı! Çıktığı günden bu yana Android ve iOS platformunun küçük boyutlu ve eğlenceli oyunları arasında her zaman en üst sıralarda olan Knife Hit, listemizin ilk sırasında bahsettiğimiz aa adlı oyunun çok daha farklı ve gelişmiş versiyonu. Tatlı mı tatlı grafikleri, enfes mekanikleri ve özen ile hazırlanmış sesleri ile az yer kaplayan oyunlar arasında yer alan Knife Hit, kesinlikle göz atmanız gereken bir oyun. 60 MB boyuta sahip mini oyunun tek sorunu kısa sürede fazla zorlaşıyor olması.

Oyun boyutu : 60 MB

Knife Hit indirmek için Google Play’e Git.

Knife Hit indirmek için App Store’a Git.

12. Pocket Pool

Az yer kaplayan oyunlar Pocket Pool

Pocket Pool, Bilardo, meraklıları için bambaşka bir tutkudur ve sadece gerçek hayatta değil, sanal ortamda da keyifle oynanır. Klasik bilardo oyunlarını mobil cihazlarınızda oynayabilirsiniz ama Pocket Pool hem minicik boyutu hem de çok eğlenceli oynanışı ile karşımıza çıkıyor. Ayrıca sadece 31 MB’lık boyutu ile kolay bir şekilde indirilen Pocket Pool da klasik bilardodan farklı olarak sıra dışı bölümler oynayıp bölüm bölüm ilerliyorsunuz.

Oyun boyutu : 31 MB

Pocket Pool indirmek için Google Play’e Git.

Pocket Pool indirmek için App Store’a Git.

13. Jelly Jump

Az yer kaplayan oyunlar Jelly Jump

açılıp kapanan platformlarda minik bir jöle parçasını zıplatarak gittikçe yukarı çıkmaya çalıştığınız Jelly Jump, ufak boyutlu bir vakit hırsızı. Sadece 39 MB’lık bir boyuta sahip olan oyunun grafiklerine, seslerine ve tasarımına aşık olacaksınız. Oyunda bir çok farklı jöle şekli açılmayı bekliyor ve isterseniz bu oyunu tek cihazın ekranında arkadaşınızla birlikte oynayabiliyorsunuz.

Oyun boyutu : 39 MB

Jelly Jump indirmek için Google Play’e Git.

Jelly Jump indirmek için App Store’a Git.

14. Pou

Pou

Pou, bir döneme damga vurmayı başaran sanal bebekleri hepimiz çok iyi hatırlıyoruz. Besleyip büyütmek ve bir emek vererek onun gelişimini izlemek hepimizi mutlu ediyordu. Pou adlı bu baş yapıt da sanal bebek formatına en yakın oyunlardan bir tanesidir. Gün boyu onunla ilgilenecek ve onu besleyerek ilgi göstereceksiniz. Dilediğiniz zaman oyunun içerisinde yer alan alternatif oyunları oynayabilir ve dinlenmesi gerektiği zamanlarda da ışığı kapatarak Pou’nun istirahat etmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca az yer kaplayan oyunlar arasında yer alan Pou, tüm cihazlarda sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor.

Oyun boyutu : 21 MB

Pou indirmek için Google Play’e Git.

Pou indirmek için App Store Git.

15. Moto Rider

Moto Rider

Güçlü motorlar ile trafikte yolculuğa hazır mısınız? Az yer kaplayan oyunlar arasında yer alan Moto Rider ile yeni bölümlere ulaştıkça motorunuzu yenileyebiliyor, daha performanslı araçlarla yolunuza devam edebiliyorsunuz. Bu kusursuz oyunu sizler de indirebilir ve keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Yoğun trafikte iki teker ile ilerlemek oldukça heyecan verici ancak dikkat edin hatalı sollamalar ve ağır araçlar hiç beklemediğiniz anda sonunuzu getirebilir!

Oyun Boyutu : 75 MB

Moto Rider indirmek için Google Play’e Git.

Moto Rider indirmek için App Store’a Git.

16. Chess Free

Chess Free

Satranç oynamak bazılarınız için çok sıkıcı olabilir fakat bazıları bu oyunun tutkunu ve hatta günün büyük bir kısmını bu oyunu oynayarak geçiriyorlar hatta bu sporda profesyonel olma yolunda ilerliyorlar. Zeka gelişimine çok büyük katkıda bulunan ve bakış açınızı genişleten özel bir oyun olduğunu da belirtmek isteriz. Arkadaşlarınızla oynayabilir ve hatta dilerseniz sisteme karşı mücadele verebilirsiniz. Satranç kurallarını biliyorsanız eğer kendinizi geliştirmeniz için de özel bir oyunun pratik değeri taşıdığını düşünüyoruz.

Hiçbir ücret ödemeden mağazalardan indirebilir ve sizler de gün içerisinde satranç keyfini yaşayabilirsiniz. Kurallar hakkında bilgi alabileceğiniz bir kaynak da oyunun içerisinde yer alıyor. Vaktinizi daha elverişli bir şekilde değerlendirmek isterseniz bu oyunu indirmenizi tavsiye ediyoruz.

Oyun boyutu : 17 MB

Chess Free indirmek için Google Play’e Git.

Chess Free indirmek için App Store’a Git.

Az fakat herkes tarafından çok sevilen oyunları bulundurduğumuz az yer kaplayan oyunlar adlı listemizin sonuna geldik. Düşünce ve önerilerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. İyi Oyunlar! 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.