Avustralya’da, Yangınlar Yüzünden Aç Kalan Hayvanlara Patates ve Havuç Atıldı!

Avustralya‘nın belirli kesimlerinde meydana gelen yangınlar nedeniyle aç kalan yabani hayvanlara, havadan yiyecek yardımı yapıldı. Yine yangınların yaşandığı bir bölgede aç kalan valabi kangurularına yardım için bolca havuç ve tatlı patates atıldı.

Çevre Bakanı Matt Kean’in açıklamalarına göre “Kaya Valabisi Operasyonu” ile binlerce hayvan açlıktan ölmekten kurtuldu.

Avustralya Yeni Güney Galler yönetimi, yangından kurtulmayı başaran ve şuan açlık ile mücadele eden binlerce hayvan için yürütülen proje “Operation Rock Wallaby”, Yeni Güney Galler Vahşi Yaşam Hizmetleri tarafından gerçekleştirildi. Avustralya tarafından yürütülen bu projenin asıl amacı meydana gelen yangından sağ çıkmayı başarmış ancak, hala açlık çeken hayvanlara yardım için düzenlendi. Düzenlenen proje ile 2200 kilogram havuç ve patates bölgeye dağıtıldı.

avustralya yangın hayvan

Bakan, havuç kemiren kanguru fotoğrafının altına da “Mutlu bir müşteri” diye yazdı.

Avustralya yangın kanguru

Yürütülen bu projenin gerçek amacı, çevrede nüfusu ciddi anlamda azalan ve azalmaya devam eden, keseli hayvanlara yardım etmek olduğu öğrenildi.

Matt Kean, “Hayvanları izlemeyi bırakmayacağız.”

avustralya yangın hayvan havuç patates

Yangından sağ kalmış olsalar bile bu hayvanlar için her şeyin yoluna girdiği anlamına gelmediğini söylüyor Matt Kean, “Yangından kurtulan hayvanların bundan sonraki hayatlarını yakından takip edeceğiz.” Her şey yoluna girene kadar hayvanların habitatları içerisine kameralar ve monitörler yerleştirip, hayvanların gelişim durumlarını ve üremelerini yakından takip edeceğiz.”

“Hayvanların açlıktan ölmelerine müsaade gösteremeyiz.”

Yangın Avustralya

Hayvanların açlıktan ölmelerine müsaade gösteremeyiz diyen Lyn White, “Yangın nedeniyle günlerdir kapalı durumda olan yollar yüzünden, hayvanların kıtlık tehlikesi kritik seviyede. Yangından kurtulmayı başarmış hayvanların, yalnızca açıklık nedeniyle teker teker öldüklerini bilmek kadar kötü bir durumu düşünemiyorum bile.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir