Anime Anime Filmleri Blog Sinema

Anime Film Önerileri: Tüm Zamanların En İyi Anime Filmleri!

Beğen0
Please Giriş Yap or Kayıt ol to do it.
Anime Film Önerileri Tüm Zamanların En İyi Anime Filmleri

Korona virüs günlerinde evde canı sıkılanlar veya “İzlemediğim anime kalmadı” diye yakınanların yardım çağrısına kayıtsız kalamadık! Henüz keşfetmediğiniz Anime film önerileri olabilir diye sizler için ufak bir liste hazırladık. Hazırsanız, tüm zamanların en iyi Japon anime filmleri listemiz karşınızda! 🙂

Anime Film Önerileri

Geçmişten günümüze yüksek IMDb puanlarına sahip en iyi anime filmleri sizler bu içerikte! İşte, evde canı sıkılanlar için derlediğimiz listemiz!

İlginizi Çekebilir: EN İYİ ANİME DİZİLERİ: Güncel Anime Önerileri!

1. Akira (IMDb: 8,0)

Anime film önerileri Akira

1988 yapımı bu çarpıcı anime film, 2019 yılında geçiyor. Filmde gizemli bir silah ünlü metropol Tokyo’yu yok etmiş. Patlamadan neredeyse 30 yıl sonra yeniden kurulmuş olan kentin adı ise Neo-Tokyo olmuş. Bu oldukça tehlikeli kentte ordunun pek bir etkisi yok. Halk çeteler ve suç örgütleri arasında sıkışıp kalmışken ordu üsleri ise geçmişten gelen büyük bir gizemi saklıyorlar.

Halkın içinden kimsenin öğrenmek istemediği bu gizeme bir gün Tetsuo ve Kenada isimli iki arkadaş yanlışlıkla tanıklık eder. Farkında olmadan askeri üslerden birine giren iki çocukluk arkadaşından Tetsuo burada yakalanınca bir takım gizemli deneylere alet olur. İnsan üstü güçler kazanan Tetsuo, şehir için büyük bir tehdit oluşturmaya başladığında ise onu durdurması için herkes Akira’ya güvenir.

 • Yıl: 1988
 • Tür: Animasyon/Bilim Kurgu
 • Google: %92

2. Hadashi No Gen (IMDb: 7,9)

anime film önerileri Hadashi No Gen

Yalınayak Gen olarak da çevrilen Hadashi No Gen. Bu öneri listemizin belki de en çarpıcı işlerinden biri. Tüm dünya tarihi için büyük bir trajedi olan Japonya’ya atılan atom bombasını bir çocuğun gözünden anlatan bu yapımdan etkilenmemek mümkün değil.

 • Yıl: 1983
 • Tür: Savaş/Animasyon
 • Google: %92

3. Gökteki Kale (IMDb: 8,0)

Anime film önerileri Tenkuu no Shiro Laputa

Anime üstadı Hayao Miyazaki’nin yönettiği bu fantastik bilim kurgu filmi, oldukça uzak bir gelecekte geçiyor. Yeryüzündeki hayatı bırakıp göklerdeki devasa şehirlerde yaşamaya başlayan insanlar, bu şehirler yok olunca dünyaya geri dönmek zorun kalır. Ancak Laputa, dünyaya inmeyi reddeder ve gökyüzünde yaşamaya devam eder. Sheeta ise, kalan herkes gibi gökyüzünden yeryüzüne inmiş bir kızdır. Sahip olduğu sihirli bir taşın da etkisiyle Sheeta’nın dünyadaki hayatı, diğer herkesten farklı olacaktır. Hiç beklemediği maceralara atılan bu genç kız ve Laputa’nın kaderleri birleşecek midir?Bilim kurgu ve süper güç anime türlerine güzel bir örnek olan Gökteki Kale, anime film önerileri listemizin en tatlı yapımlarından biri.

 • Yıl: 1986
 • Tür: Animasyon/Fantastik
 • Google: %92

İlginizi Çekebilir: İsekai Anime Önerileri: İzleyebileceğiniz En İyi 10 İsekai Anime!

4. Kırmızı Kanatlar (IMDb: 7,7)

anime film önerileri Kurenai no buta

Eski anime filmler söz konusu olduğunda Kırmızı Kanatlar gerçekten başarılı bir yapım. Miyazaki’nin kurucusu olduğu Studio Ghibli’den çıkma bu film, sihirli bir şekilde domuza dönüşmüş olan yetenekli bir pilotu anlatıyor. 1920’lerde geçen Kırmızı Kanatlar’ın ana karakteri Porco Rosso, Adriyatik Denizi’ni çete saldırılarından koruyan kendi haline bir pilottur. Herkesten uzakta bir yaşayan Rosso’nun karşısına bir gün gizemli bir rakip çıktığında, tek yapabileceği uçağını elden geçirmek ve göklerin hakimiyetini tekrar eline almak için savaşa hazırlanmaktır.

 • Yıl: 1992
 • Tür: Animasyon/Fantastik
 • Google: %93

5. Howl’un Yürüyen Şatosu (IMDb: 8,2)

anime film önerileri yürüyen şato

Howl’un Yürüyen Şatosu harika çizimleri izleyicileri adeta ekrana kilitliyor. Film, kara büyü ile 90 yaşında bir kadına dönüşmüş olan Sophie adındaki bir genç kızı konu alıyor. Sophie, hayattan umudunu kesince hareket eden bir şatoda yaşayan gizemli bir büyücünün yanına gidiyor ve onunla yaşamaya başlıyor. Şatoda yaşayan cinlerden birinin de kendisi ile aynı büyüye maruz kaldığını anladığında, ikili kaderlerini değiştirmek için birlikte çalışmaya başlıyorlar. Ancak tam bu sırada patlak veren savaş, büyüyü bozmak için çalışmalarını artırmalarına yol açıyor.

 • Yıl: 2004
 • Tür: Animasyon/Fantastik
 • Google: %96

6. Küçük Cadı Kiki (IMDb: 7,8)

anime film önerileri Majo no takkyubin

Aile ile izlenebilecek anime filmleri arasında yer alan Küçük Cadı Kiki, cadılık sınavını geçmeye çalışan Kiki’nin hikayesine odaklanıyor. Cadılık güçlerini annesinden devralabilmek için Kiki’nin kendi seçtiği bir şehirde bir yıl boyunca tek başına yaşaması ve bu sırada da önemli bir görevi yerine getirmesi gerekmektedir.

 • Yıl: 1989
 • Tür: Animasyon/Macera
 • Google: %95

7. Wolf Children (IMDb: 8,1)

anime film önerileri Okami Kodomo No Ame To Yuki

Türkçeye Kurt Çocuklar olarak çevrilen Okami Kodomo No Ame To Yuki, anime film önerileri listemizin belki de en sıcak, en içten yapımlarından biri. Filmde, büyük bir aşkla vurulduğu bir kurt adamdan iki çocuğu olan Hana’nın hikayesi anlatılıyor. Hana’nın kurt adam olan eşi beklenmedik bir şekilde ölünce, tıpkı babaları gibi insan ve kurt karması olan iki çocuğu ile baş başa kalan Hana, çocuklarını herkesten uzakta büyütmeye karar veriyor. Ancak çocuklar büyüdükçe kendilerine dair ikilemleri ve soruları da artıyor. Hana ise tüm bunlarla yalnız bir şekilde baş etmek zorunda kalıyor.

 • Yıl: 2012
 • Tür: Animasyon/Aile
 • Google: %97

8. Sakasama no Patema (IMDb: 7,4)

anime film önerileri Sakasama no Patema

Dilimize Tepetaklak Patema olarak çevrilen bu yapım, en popüler anime filmleri arasında olması gerektiğini düşündüğümüz işlerden biri. Ancak bizce yeterince bilinmiyor ve eğer hala izlemediyseniz mutlaka bir şans vermelisiniz. Çok büyük olmasa da etkili bir hayran kitlesine sahip bu yapım, insanların farklı deneyler ile dünyanın yer çekimi dengesini bozmasını konu alıyor. Bu deneyler yüzünden birçok kişi gökyüzüne düşerek kayboluyor. Kalanlar ise ‘yukarı düşmekten’ kurtulmak için yer altına sığınıyorlar. Aradan yıllar geçiyor ve zamanla dünyada ikili bir yaşam sürülmeye başlanıyor. Yer altındakiler ve yer üstündekiler, birbirlerini neredeyse hiç görmeden ve daha kötüsü birbirlerinden pek de haz etmeden yaşıyorlar. Ancak bir gün, Patema merakına yenik düşüyor ve yeryüzündekilerin hedefi haline geliyor. Ancak bu hatası aynı zamanda ona yukarıdan bir arkadaş da kazandırıyor; Age. İkili birbirlerini ve birbirlerinin dünyasını tanırken tehlikelerden kaçabilecek ve tepetaklak yaşamları paylaşmanın bir yolunu bulabilecek mi? 2013 yapımı anime film Sakasama No Patma, mutlaka listenize eklemeniz gereken yapımlardan…

 • Yıl: 2013
 • Tür: Animasyon/Macera
 • Google: %97

İlginizi Çekebilir: Büyü Anime Önerileri: İzleyebileceğiniz En İyi Büyü Animeleri!

9. Rüzgar Yükseliyor (IMDb: 7,8)

Anime film önerileri Kaze tachinu

Bu etkileyici ve samimi anime film, 1930’lu yıllarda geçiyor. Ne olursa olsun hayallerinin peşinden koşan Jiro’nun hikayesi anlatılıyor. Doğuştan bazı görme sorunları olan Jiro, her zaman bir uçak tasarımcısı olmayı istemiştir. Bu konudaki ünlü üstat Caproni’yi kendine idol olarak belirleyen Jiro, görme sorunlarına rağmen uçaklarla beraber çalışmanın bir yolunu bulur. Çalıştığı yerde yüksek bir konumda değildir ancak azmi ve yeteneği ile üstlerinin ilgisini çeker. Sonunda ona istediği tasarımı yapma izni verilir. Ancak yaklaşan İkinci Dünya Savaşı her şeyi değiştirirken, Jiro’nun pek fazla vakti yoktur. Üstelik henüz savaşın ona getireceklerinden de habersizdir.

 • Yıl: 2013
 • Tür: Animasyon/Drama
 • Google: %94

10. Komşum Totoro (IMDb: 8,2)

anime film önerileriTonari no Totoro - Komşum Totoro

Sıra geldi Komşum Totoro’ya… Anime filmleri listelerinin vazgeçilmez yapımı olan Komşum Totoro, aynı zamanda gelmiş geçmiş en popüler anime yapımlar arasında yer alıyor. Hayao Miyazaki’nin elinden çıkma bu yapımda, anneleri gizemli bir hastalığa yakalanan iki kardeşin öyküsü anlatılıyor. Anneleri hastanede yatmak zorunda kalınca kardeşler ona daha yakın olmak için her yolu deneyecekler ve sonunda hastaneye yakın eski bir eve taşınmayı başaracaklardır. Ancak kısa sürede ne o evde ne de evin hemen karşısındaki ormanda yalnız olmadıklarını anlayacaklar ve daha önce hiç görmedikleri büyülü bir dünyaya gireceklerdir. Anime film önerileri listelerinin olmazsa olması 1988 yapımı Komşum Totoro’ya hala bir şans vermediyseniz mutlaka ama mutlaka izlemelisiniz.

 • Yıl: 1988
 • Tür: Animasyon/Fantastik
 • Google: %94

11. Rupan sansei: Kariosutoro no shiro (IMDb: 7,7)

anime film önerileri Rupan sanse anime filmleri

Usta yönetmen ve sanatçı Miyazaki’nin imzasını taşıyan bu anime film, aslında bir uyarlama. Amerika’da ve Japonya’da oldukça ünlü olan bir çizgi filmden uyarlanan bu filmde, dünyaca ünlü hırsız Lupin’i görüyoruz. Lupin, bir gün soygun esnasında daha önce şahit olmadığı bir hile ile karşılaşır. Bu ufak hile aslında büyük çaplı bir sahtekarlığın yalnızca ufak bir kısmıdır. Yeni bulgularının izini süren Lupin, kendini küçük bir Avrupa ülkesinde bulur. Kötü kalpli Lord Cagliostro yönetimindeki bu ülkede Lupin, güzeller güzeli Clarice ile tanışacaktır.

 • Yıl: 1979
 • Tür: Animasyon/Macera
 • Google: %94

12. Prenses Mononoke (IMDb: 8,4)

anime film önerileri Mononoke Hime prenses mononoke

Listemizin sıradaki yapımı anime filmleri arasında oldukça rağbet gören Prenses Mononoke. Film, Orman Tanrısı ile savaşırken lanetlenen Ashitaka’nın öyküsünü anlatıyor. Lanetinden kurtulmak için Ormanın Ruhu’nu bulması gerektiğini fark eden Ashitaka, kısa sürede bu arayışında yalnız olmadığını anlıyor. Kendini uzun süredir devam eden bir savaşın ortasında bulan Ashitaka, Prenses Mononoke ve Lady Eboshi arasında yıllardır süregelen çatışmayı durdurmayı kendine görev ediniyor. Popüler fantastik animeler arasında yer alan bu yapım, 8,4’lük bir IMDb puanına da sahip.

 • Yıl: 1997
 • Tür:  Animasyon/Fantastik
 • Google: %95

13. Ruhların Kaçışı (IMDb: 8,6)

anime film önerileri Sen to Chihiro no Kamikakushi ruhların kaçışı anime filmleri

Sıradaki önerimiz en çok satan Japon anime filmleri arasından geliyor. Tüm dünyadan birçok hayranı olan bu film, ailesi ile yeni bir kasabaya taşınan Chihiro’nun hikayesini anlatıyor. Yeni bir yere taşınacakları için üzgün olan Chihiro, geldikleri kasabada kısa sürede yanlış giden bir şeylerin olduğunu anlayacaktır. Tüm sakinlerinin garip hayvanlara dönüştüğü bu yerde, anne babasını kurtarmak da yine Chihiro’ya düşecektir.

 • Yıl: 2001
 • Tür:  Animasyon/Fantastik
 • Google: %96

İlginizi Çekebilir: Netflix Animasyon Dizileri

14. Küçük Deniz Kızı Ponyo (IMDb: 7,7)

anime film önerileri Gake no ue no Ponyo

İnsan olmak isteyen küçük Japon balığı Ponyo’nun hikayesini izlediğimiz film, bu türe yeni başlayanlara verilebilecek en iyi anime film önerileri içinde yer alıyor. İnsana dönüşme amacı peşinde tehlikeden tehlikeye atlayan Ponyo ve yeni tanıştığı insan arkadaşı, bizler sıcacık bir hikaye sunarken deniz ve çevre kirliliğine de değiniyor.

 • Yıl: 2008
 • Tür: Animasyon/Fantastik
 • Google: %95

15. Metropolis (IMDb: 7,2)

anime film önerileri Metropolis

Kült bilim kurgu filmi Metropolis’ten esinlenerek hayata geçirilmiş olan bu anime film, uzak geleceği konu alıyor. Metropolis şehrindeki Ziggurat isimli kule, kötü kalpli Duke Red’in dünyayı ele geçirme planlarını yaptığı yerdir. Bu kulede Duke’un tehlikeli oğlu Rock ve kötü tarafa geçmiş Dr. Laughton yaşar. Dr. Laughton, Duke Red’in emriyle eşsiz bir robot üzerinde çalışırken Rock robotu keşfeder. Ölen kardeşi Tima’ya benzemesi için bizzat babası tarafından sipariş edilmiş bu robot Rock’ın bir kıskançlık krizi yaşamasına sebep olur. Tam bu sırada Dr. Laughton’un peşinde olan dedektif Shunsaku ve yeğeni de Japonya’dan şehre gelir.

 • Yıl: 2001
 • Tür: Animasyon/Bilim Kurgu
 • Google: %94

16. Paprika (IMDb: 7,7)

anime film önerileri Paprika anime

Listemiz, oldukça özgün bir konuya sahip fantastik animeler arasında yer alan yapım Paprika ile devam ediyor. Sadece terapistlerin kullanmasına izin verilen ve insanların rüyalarını görüntülemeye yarayan bir alet çalınır. Bu makine başkalarının bilinç altını görmeyi mümkün kıldığından, yanlış ellere geçmesi çok ama çok tehlikelidir. Dünyada gerçek ile rüya birbirine karışırken, tüm gezegenin kaosa sürüklenmemesi için genç terapist Paprika kendini tehlikeye atarak makineyi aramaya çıkar. 7,7 IMDb puanı ile anime film önerileri listemizde yerini alan bu yapıma mutlaka bir göz atın.

 • Yıl: 2006
 • Tür: Animasyon/Bilim Kurgu
 • Google: %91

17. Tokyo Godfathers (IMDb: 7,8)

Anime filmleri Tokyo Godfathers

Etkileyici ve sıcacık bir anime film izlemek isteyenlerin çok seveceği Tokyo Godfathers, Tokyo sokaklarında yaşayan üç evsiz insanı konu alıyor. Alkol bağımlısı Gin, evden kaçmış liseli genç Miyuki ve transseksüel Hana. Sokaklarda kendi hallerinde yaşayan ekip, bir gün çöpte bir bebek bulurlar. İçinde dinmeyen bir bebek hasreti olan Hana, bebeği güvende tutmak için bir geceliğine yanlarına almaya Gin ve Miyuki’yi ikna eder. Üçlü, ertesi gün tüm şehri dolaşıp bebeğin annesini aramaya başlarlar. Daha önce hiç görmedikleri sokaklarda turlarken geçmişleri peşini bırakmayan bu üç insan için basit bir şehir turu hayatlarının macerasına dönüşecektir.

 • Yıl: 2003
 • Tür: Animasyon/Bilim Kurgu
 • Google: %96

18. Millennium Actress (IMDb: 7,9)

Anime filmleri Millennium Actress

Göz yaşlarınıza hakim olamayacağınız bol ağlamalı anime filmleri isteyenlerin çok seveceği bir yapım var sırada. Yetmişli yıllarda kariyerinin zirvesini yaşayan bir aktrisi konu alan film, bu oyuncu ile röportaj yapmak isteyen bir ekiple başlıyor. Artık 70’li yaşlarında olan eski oyuncu, kariyerini ve hayatını anlatırken oynadığı filmlerle anıları iç içe geçiyor. İzleyiciler kadının hayatı üzerinden onun aşkının peşinden koşma hikayesini de izliyor.

 • Yıl: 2001
 • Tür: Animasyon/Fantastik
 • Google: %96

19. 5 Centimeters Per Second (IMDb: 7,6)

Anime filmleri 5 Centimeters Per Second

Sakin ve romantik Japon anime filmleri arıyorsanız bu yapım size göre diyebiliriz.. Çocukluktan beri arkadaş olan Akari ve Takaki’nin hikayesinin anlatıldığı bu yapımda, ilkokul bitince Akari Tokyo’dan taşındığı için iletişimleri mektupla devam eden bu iki kişiyi görüyoruz. Ancak elbette büyüdükçe mektuplaşmalar azalıyor ve zamanla bağlantıları kopuyor. Yine de ara sıra birbirlerini hatırlayan ikilinin sakin hikayesi üç bölümde anlatılmış. Filmi ilgi çekici yapan noktalardan biri de hikayeyi her seferinde farklı bir karakterin gözünden görmemiz.

 • Yıl: 2007
 • Tür: Animasyon/Romantik
 • Google: %91

20. Cowboy Bebop (IMDb: 7,9)

Anime filmleri Cowboy Bebop

Aynı isimli anime diziden uyarlanmış Cowboy Bebop, insanların farklı gezegenlere seyahat etmesinin mümkün olduğu 2071 yılında geçiyor. Film, aynı zamanda Dünya ve uzayda büyük bir kaosun hüküm sürdüğü bir zamanı anlatıyor. Bu karmaşa içinde Bebop gemisindeki bir grup, meteor yağmurları arasında dolaşarak suçluları yakalıyor ve geçimlerini böyle sağlıyorlar. Cadılar Bayramı öncesi düzenlenen bir terör saldırısını failleri yakalanamayınca, daha büyük eylemlerden korkan hükumet suçluların başına büyük bir ödül koyuyor. Bebop gemisinin sıradışı ekibi, başlarını döndüren ödül karşısında hemen harekete geçip suçluların peşine düşüyorlar. Çoğu kişinin zaten bildiği bu yapımdan haberiniz yoksa veya anime dünyasına yeni bir giriş yapıyorsanız, 7,9 IMDb puanına sahip bu yapıma bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

 • Yıl: 2007
 • Tür:  Animasyon/Bilim Kurgu
 • Google: %96

21.  Steamboy (IMDb: 6,9)

Japon anime filmleri Steamboy

Steamboy isimli anime film, 1800’lü yıllar Amerika’sında geçiyor. Etkileyici Victoria Dönemi detayları ile izleyicinin gözünü alan yapımda, büyük babasından gizemli bir hediye alan Ray Steam’in hikayesi anlatılıyor. Başta anlam veremediği ancak sonradan enerji üretmeye yaradığını anladığı bu tuhaf alet, kısa sürede Ray’in başını belaya sokuyor ve birçok kişinin peşine düşmesine sebep oluyor.

 • Yıl: 2004
 • Tür:  Animasyon/Bilim Kurgu
 • Google: %94

22. The Secret World of Arrietty (IMDb: 7,6)

Japon anime filmleri The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty adlı anime yapımı, insanların evlerinde genelde döşeme altlarında yaşayan minik insanların hikayesini anlatıyor. Bu parmak boyutundaki halk, büyük insanların evlerinden ‘aşırdıkları’ yiyecekler ile hayatta kalıyorlar. Arrietty ve ailesi de eski bir evde kendi hallerinde yaşarken bir gün bu eve 12 yaşındaki Sho gelir. Sho, annesinin çocukluğunu geçirdiği bu evi keşfe çıkar ve kedilerin garip yaratıklara saldırdığını görür. Kısa süre sonra da bu minik halkın bir üyesi olan Arrietty ile tanışır.

Aynı akşam Arrietty’nin babası, çocuklarına nasıl şeker çalınacağını anlatırken Sho onları görür. Ne Arrietty ne de Sho, Arrietty’nin babası Pod’a Sho’nun zararsız olduğunu anlatamazlar. Sho, bu sırrı sonsuza dek saklamaya gönüllü olmasına rağmen Pod taşınma kararı alır.

 • Yıl: 2010
 • Tür: Animasyon/Aile
 • Google: %96

23. The Girl Who Leapt Through Time (IMDb: 7,8)

Anime filmleri The Girl Who Leapt Through Time

Zaman yolcuğu sevenlerin çok hoşuna gidecek olan iç ısıtan anime filmi The Girl Who Leapt Through Time, zamanda istediği döneme gidebilme yeteneği olan Mokoto’yu konu alıyor. Mokoto, farklı zamanlarda gidip istediği gibi tarihi değiştirdikçe kısa sürede kendi hayatının da bambaşka bir yöne kaydığını fark ediyor. İşleri eline yüzüne bulaştırdığını anladığında bir daha zamanda atlama yapmamaya karar veriyor. Ancak her şeyi düzeltebileceğini keşfettiğinde, bir kez daha atlama yaparak son bir maceraya çıkıyor.

 • Yıl: 2006
 • Tür: Animasyon/Bilim Kurgu
 • Google: %95

24. Short Peace (IMDb: 6,9)

Fantastik animeler Short Peace

İçeriğimizi bilim kurgu temalı animeler için okumaya başlayanların hoşuna gidecek bir yapım ile devam ediyoruz. Bu yapımda kimi zaman Japonya’nın antik kültüründe kayboluyor, kimi zaman da gelecekte robotlarla savaşıyoruz. Film hakkında çok fazla bir şey söylemek istemiyoruz. O sebeple eğer ilginizi çektiyse bu animeyi mutlaka izlemelisiniz.

 • Yıl: 2013
 • Tür: Animasyon/Bilim Kurgu
 • Google: %85

25. The Cat Returns (IMDb: 7,2)

Japon anime filmleri The Cat Returns

Bir gün sokakta yardım ettiğiniz kedilerden biri prense dönüşse ne yapardınız? Peki, ya size hayatını kurtardığı için kendi krallığına gelip kendisiyle evlenebileceğinizi söylese? Evet, Studio Ghibli ile akıl almaz bir fantastik dünyaya sürükleneceğiniz bu anime tam olarak bu şekilde başlıyor! Yardım ettiği bir kedi yüzünden başına gelmedik iş kalmayacak olan Haru’nun yardımına ise Baron koşuyor.

 • Yıl: 2002
 • Tür: Animasyon/Fantezi
 • Google: %95

26. Tepedeki Ev (IMDb: 7,4)

İç ısıtan animeler From Up on Poppy Hill - Tepedeki Ev

Listemize sıcacık ve sakin bir film ile devam ediyoruz. Bu film, babası Kore Savaşı’na giden ancak geri dönmeyen Umi’nin hikayesini anlatıyor. Ailenin en büyük çocuğu olan Umi’nin hayatı üzerinden dönem Japonya’sındaki insanların acılarını ve savaşın etkilerini görüyoruz. Babası için her gün evindeki bayrağı sallandıran Umi, bir yandan da yaşının gereği olarak okula gidiyor, aşık oluyor, üzülüyor. Kısacası anime film önerileri listemizin tatlı üyesi Tepedeki Ev, her açıdan içten ve en temel insani duyguları çok başarılı anlatan bir iş.

 • Yıl: 2011
 • Tür: Animasyon/Aile
 • Google: %96

27. A Letter to Momo (IMDb: 7,3)

anime A Letter to Momo

Bu sıradışı ancak sıcak filmde, babasının ölümü ile başa çıkmaya çalışan Momo’yu izliyoruz. Babasını kaybettikten sonra annesi ile büyük anne ve büyük babasının yanına taşınan Momo, her açıdan mutsuzdur. Daha atlatamadığı kaybın acısına yeni bir yere taşınma fikri eklenince sanki hayatı tepetaklak olmuş gibi hissetmektedir. Üstelik gidecekleri küçük kasabada herkes birbirini tanımakta olsa da Momo’ya bir o kadar yabancıdırlar. Momo, hayattan beklentisini kesmiş ve her şeye boyun eğmişken, artık yeni evi olacak bu minik yerin bir takım tuhaflıkları olduğunu fark eder.

Tatlı ve fantastik anime film önerileri arayanların mutlaka izlemesi gereken yapımlardan A Letter to Momo, 7,3’lük bir IMDb puanına sahip.

 • Yıl: 2011
 • Tür:  Animasyon/Dram
 • Google: %93

28. Blame (IMDb: 6,7)

YouTube video

Çılgın bir bilim kurgu istiyorsanız, yeni anime filmler arasında yer alan Blame tam size göre! Bu anime film, yön bulmanın imkansız olduğu; gökyüzünün, denizin ya da ufkun olmadığı megastructure denen yapıların olduğu bir dünyada geçiyor. Megastucture, sürekli genişlemeye devam ederken baş karakterimiz Killy de bu imkansız yapının içinde saf geni arıyor. Ancak saf geni arayan bir tek Killy değil. Yol bulmanın imkansız olduğu bu yerde Killy birçok düşmanla savaşmak zorunda.

 • Yıl: 2017
 • Tür: Bilim Kurgu/Animasyon
 • Google: %90

İlginizi Çekebilir: Netflix Animasyon Filmleri

Anime film önerileri adlı listemizin sonuna geldik. Düşünce ve önerilerinizi yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın! Görüşmek üzere… 🙂

Netflix Fantastik Dizileri: Sihirli Dünyalara Giriş Yapın!