Anime Dizileri: Tüm Zamanların En İyi Anime Dizi Önerileri!

Listeye başlamadan önce girişimizi yapalım. Sıkıcı karantina günlerinde evde canı sıkılanlar ve izleyecek dizi bırakmayıp yeni anime dizileri için yola çıkanlar, Doğru yerdesiniz! Eğer daha önce hiç anime izlemediyseniz çok şanslı olduğunuzu söylemek istiyoruz. Çünkü izlemediğiniz binlerce yapım mevcut… Sizler için hazırladığımız en iyi anime dizi önerileri adlı bu listemizde ki yapımlardan birisine kendinizi kaptırdınız mı sonrası fenalar. 🙂

İşte, “İzlemediğim anime dizisi kalmadı…” diyenler için sıraladığımız tüm zamanların en iyi anime derlemesi sizler için bu içerikte listelendi!

1. Shingeki No Kyojin – Titan Saldırı (IMDb: 8,8)

anime dizileri Shingeki No Kyojin anime dizi önerileri

Shingeki No Kyojin, insanları acımasızca yiyen devlere karşın Maria, Rose ve Sina adındaki surlar içerisinde yaşam için mücadele veren insanları konu ediyor. En büyük avcılarıyla tanışan insanlık, hakkında hiç bir şey bilmedikleri bu dev yaratıklar yüzünden neredeyse yok olma seviyesine gelmiştir. Yüzyıllar önce yaşanan katliamın ardından kendilerini yüksek surların ardına hapseden bu insanlık, çok az bir nüfus ile kurtulmayı başarmıştır. Devlerin saldırılarına askeri işleyişe ağır bir yatırım yapmak zorunda kalan kral, surların üzerine çıkarak gözcülük yapan “Garnizon”, yine surların dışına çıkarak devler hakkında yeni şeyler öğrenmeye çalışan “Keşif Birlikleri” ve Sina adlı en içteki elit bölümün yaşadığı sur içerisinde düzeni sağlayan “Askeri İnzibat” ile beraber askeri savunmayı toplamda üçe ayırarak güçlendirir. Ancak aradan geçen 100 yılın ardından surlardan daha büyük olan bir dev aniden belirerek sur Maria’yı yıkar ve olaylar gelişir. Konusunu çok ayrıntılı ve sağlam bir anime dizisi diyebiliriz.

 • Yıl: 2013
 • Türler: Aksiyon, Karanlık Fantezi, Kıyamet Sonrası Bilim Kurgusu

2. Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba (IMDb: 8,8)

Geçtiğimiz 2019 yılı bizce oldukça bereketliydi… Çünkü ilginç konular ve senaryolar içeren yepyeni yapımlar kendini gösterdi. Ayrıca sevilen en çok izlenen animeler devam sezonları ile buluştu. İşte! Bu kaliteli yapımların arasında yer alan Kimetsu no Yaiba, Japon izleyicilerin oyları ile “2019 yılının en iyi anime dizisi” olarak seçildi.

anime dizileri demon slayer kimetsu no yaiba anime dizi önerileri

Değerlendirmelere göre en iyi animeler listesinde 1. sırada yer alan Kimetsu No Yaiba, babası vefat eden Tanjiro’nun iblislerle geçen hayat hikayesini konu ediyor. Yıllar önce ölen babasının tüm yükünü omuzlarına yükleyen Kamado Ailesinin genç üyesi Tanjiro, şehrin dışında kardeşleri ve annesi ile nispeten mutlu ve bir o kadarda huzurlu günler geçirmektedir. Ancak aile geçim sıkıntısı yaşıyordur ve bu yüzden Tanjiro’nun topladığı kömürleri satabilmek için her seferinde köye gitmesi gerekiyordur. Topladığı kömürleri satıp eve geri dönmek üzere Karanlık ve fırtınalı dönüş yoluna koyulan Tanjiro, yolda karşılaştığı ısrarcı bir adamın daveti üzerine bir geceliğine bu adamın evine misafir olur. Sabah erkenden eve dönüş yoluna koyulan Tanjiro, yaklaştıkça yoğun bir kan kokusunun bu yönden geldiğini anlayacaktır. Evine son bir kaç adım kala bütün ailesinin iblisler tarafından katledildiğini görür. Göz yaşlarına boğulan Tanjiro, Nezuko adında ki kız kardeşinin yaşadığını fark eder. Ancak Nezuko bir iblise dönüşmeye başlamıştır. Tanjiro, kız kardeşi Nezukoyu’da yanına alarak “İblis Avcıları” adında ki birliğe katılır. Nezuko’yu yeniden insan yapabilmek üzere eğitim alan Tanjiro, intikam alabilmek için yola koyulur ve olaylar gelişir.

 • Yıl: 2019
 • Türler: Animasyon, Aksiyon, Fantastik

3. Owari No Seraph (IMDb: 7,5)

anime dizi önerileri owari no seraph anime dizi önerileri

Owari No Seraph, günün birinde 13 yaşından büyük herkese enfekte olarak gizemli bir şekilde öldüren bir virüs meydana gelir. Dünya’nın yarısından fazlası bu virüsün etkisiyle yok olmuştur artık ve insanlık yok olmanın eşiğine gelir. Birdenbire meydana gelen canavarlar karşısında savunmasız kalan insanlık, hayatta kalabilmek için kendilerine koruma vaadi veren vampirlerin de esiri haline gelir. Diğer bir taraftan genç kahramanımız Yu-chan’ın bulunduğu yetimhanedeki çocuklar ve arkadaşı Mikaela alıkonularak vampirlerin bölgesinde adeta bir besi hayvanı olarak yaşıyordur. Yu-chan, her gün insanları bu hale getiren vampirlerin tamamını öldürmenin hayalini kuruyordur. Günün birinde Yu-Chan’ın dostları besi hayatından kurtulmak için yola koyulur ve kaçmaya çalışır. Ancak insanlardan kat kat daha güçlü olan soylu kesiminden bir vampir, Yu-chan’ın arkadaşlarını acımasızca öldürür. Yu-chan, ölen arkadaşlarını geride bırakmak zorunda kalır ancak intikam için geri dönecektir… En sevilen ve en popüler anime dizileri arasında yer alan büyü türündeki bir yapım. İzlemeniz kesinlikle ama kesinlikle tavsiye ediyoruz. Hiç değilse tanıtım videosunu izleyin. 🙂

 • Yıl: 2015
 • Türler: Animasyon, Aksiyon, Macera

4. Death Note (IMDb: 7,5)

Aradan 14 yıl geçmesine rağmen Death Note, yeni çıkan animeler yanı sıra günümüzde dahi adından sıkça söz ettiriyor. Death Note, ölüm tanrısı Ryuk’un canı her gün aynı şeyleri yaşadığı için fena halde sıkılır. Dünya üzerinde gerçekleşen ölümlerin sebebi “Ölüm Defteri” adlı bu defterden geçiyordur. Çünkü deftere kimin isimleri yazılırsa yazılsın o kişiyi amansız bir ölüm bekliyordur. Shinigamiler ile kumar oynamaktan sıkılan Ryuk, defterin bir insanın eline geçince neler olacağını görmek ister ve ölüm defterini yer yüzüne bırakır.

anime dizileri death note anime dizi önerileri

Ryuk’un ölüm defterini ağırkanlı ve oldukça zeki bir lise öğrencisi olan Light Yagami bulur. Merakına yenik düşen Yagami, defterin shingamilere ait olan “Ölüm Defteri” olduğunu öğrenir. Ancak her duruma şüpheci bakan Light, defterin güçlerine inanmayacaktır. Düşüncelerinde rağmen içinden gelen sese yeni düşen Light, defleri yanından ayırmaz ve onu da yanında götürür.. Light bu duruma her ne kadar defteri şüpheci bir gözle baksa da, defterin güçlerini test etmek ister ve televizyonda ki bir katilin tam adını deftere yazar. Deftere yazdığı katilin hayatını kaybettiğini görünce Light, sahip olduğu gücün farkına varır ve olaylar gelişir. Bir dönem herkesin adından mutlaka söz ettiği anime dizileri arasında yer alan yapım Death Note, 7,5 IMDb puanına sahip. İzlemenizi tavsiye ettiğimiz nadir anime yapımlarından bunu da belirtelim.

 • Yıl: 2006
 • Türler: Animasyon, Gizem, Gerilim

5. Fire Force (IMDb: 7,7)

Anime dizileri Fire Force

Listemizin sıradaki yapımı listemizin olmazsa olmazlardan bir tanesi diyebiliriz. 2019 yapımı anime dizileri arasında yer alan sevilen yapım Fire Force, gerek grafikleri gerek ise senaryosu ile seyirciyi adeta ekrana kilitliyor. İnsanların açıklanamayan bir sebepten ötürü “İfritlere” dönüşmesi ; sıradan insanları yıllar boyunca rahatsız eden, geri dönüşü olmayan yaratıklara dönüştüren bir fenomen. Bunun üzerine Tokyo Silahlı Kuvvetleri, İtfaye ve Kilise bir araya gelerek bir çözüm yolu ortaya koydu: Özel Yangın Timi!

Başrol karakterimiz Shinra Kusakabe, ayaklarından ateş çıkarabilme yeteneğinden ötürü yakınları tarafından dışlanmıştır ve ona “Şeytan’ın Ayak İzleri” lakabı verilmiştir. Shinra, sahip olduğu bu yeteneği sayesinde bütün insanları korumak için yakaladıkları tüm “İfritleri” söndürerek öldüren Özel İtfaiye ekibine katılır ve tam 12 öncesinde ailesini yok eden bu gizemli ölümlerin arkasında yatan gerçeğin peşine düşer ve olaylar gelişir.

 • Yıl: 2019
 • Türler: Aksiyon, Dram

6. One Piece: Wan pîsu (IMDb: 8,7)

Anime dizileri One Piece Wan Pisu

Listemizin sıradaki anime yapımı One Piece’nin konusu kısaca şu şekilde: Gol D. Roger adlı kral yaşadığı bu dünyadaki her şeyi elden eden bir korsandır. Büyük Korsan Roger’ın idam edilmeden önce söylediği son sözler, bütün insanları denizlere döker. Roger: ‘Servetimin yeni sahibi olmak ister misin? Eğer bunu gerçekten istiyorsanız, tüm insanlara izin veriyorum… Aramaya başlayın.’ der. Bu sözlerden sonra insanlar Gol D. Roger’in hazinesini belirttiği yer Gold Line’a doğru yola çıkar. Ancak Gold Line’a girebilmek imkansız, Gold Line’da canlı kalabilmek başlı başına bir intihardır. Gold D. Roger’in son sözlerinin ardından korsan çağı başlar…

 • Yıl: 1999
 • Türler: Aksiyon, Macera

7. Gin Tama (IMDb: 8,6)

Anime dizileri Gin Tama

İzleyicilerin çoğunluğu anime dizileri arasında yer alan Gin Tama’nın ne anlama geldiğini bilmiyor. Kimi zaman absürt bir komedi içeren ve insanları kahkahalara boğuyor kimi zamanda insanı göz yaşları ile yalnız bırakıyor. Yani konusunu bizde pek bilmiyoruz. Ancak temel olarak belirtmemiz gerekirse, ‘Uzaylıların bir anda ortaya çıkarak işgal ettiği Tokyo’yu ele alan bir dönem içerisinde, işi olmayan bir samuray mümkün olduğu kadar iş bulacaktır.’ Diyebiliriz.

 • Yıl: 2005 – 2018
 • Türler: Aksiyon, Komedi

9. Hunter x Hunter (IMDb: 8,9)  

Hunter X Hunter

1998 yılında Yoshiro Togashi tarafından kaleme alınan Hunter x Hunter mangasının 1999 yılında anime dizileri arasında yerini almıştır. Ancak yazarın sonunu getiremediği bu manga, animeye yansımış ve yapım bir süre sonra yayından kaldırılmıştır. Aradan geçen yıllarda manga tamamlanmış ve tekrar hunter x hunter animesi çekilmeye karar verilmiştir. Tabi ki konular en baştan ele alınıyor yani ilk yapımı izlemenize gerek yok.

Ana karakterimiz Gon Freecs, küçük bir kasabada yaşayan 12 yaşında ele avuca sığmayan bir çocuktur. Bir gün ölü sandığı babasının aslında yaşadığını ve en iyi avcılardan birisi olduğunu öğrenir. Bu yüzden onu bulmak ve anlayabilmek için avcı olmaya karar verir. Avcı olmak üzere yola koyulan Gon’un birçok zorlu sınavdan geçmesi gerekecektir.

 • Yıl: 2011 – 2014
 • Türler: Aksiyon, Macera

10. Castlevania (IMDb: 8,2)

Listemizin sıradaki yapımı Castlevania, Vampir avcısı olan Simon Belmont’un başından geçen maceraları konu alıyor. Simon,

 Castlevania

Castlevania adlı bu anime, Simon Belmont adlı bir vampir avcısının maceralarını konu ediyor. Belmont ailesinin hayatta kalan son ferdi olan Simon, Doğu Avrupa’yı Vlad Dracula teröründen kurtarmak için zorlu bir mücadele verir. İşgal altındaki şehir kurtarmaya çalışan vampir avcısı, Dracula tarafından komuta edilen, öteki dünyaya ait yaratıklardan oluşan ordu ile savaşır. Çizgi roman efsanesi Warren Ellis’in imzasını taşıyan Castlevania’nın orijinal seslendirme kadrosunda Graham McTavish, Richard Armitage, James Callis, Emily Swallow, Matt Frewer, Tony Amendola, Alejandra Reynoso gibi isimler yer alıyor.

 • Yıl: 2017 & –
 • Türler: Aksiyon, Macera

11. Boku no hîrô akademia – My Hero Academia (IMDb: 8,5)

My Hero Academy

My Hero Academy adlı anime dizileri arasında yer alan bu yapım,  4 sezon ve 2 filmden oluşan uzun soluklu bir seri.  Sıra dışı bir dünyayı ele alan bu dizide ki insanlar olağanüstü yeteneklere sahiptir. Ancak herkesin süper güçlere sahip olması bu dünyayı yavaşça kaosa sürükleyecektir. Dünya’da ki insanların yarısından fazlası süper güçlere sahip olduğu için burada kahraman olmak adeta bir meslek haline geliyor. Diğer bir taraftan 4 yaşındaki Midoriya İzuku hayranı olduğu All Might gibi bir kahraman olmak istiyordur. Ancak yeterli yaşa gelmesine rağmen herhangi bir yeteneğe sahip olamayan karakterimiz, dünyanın yalnızca %1’inde görülen bir durumun kendisinde olduğunu öğrenir. Ancak pes etmeyen Midoriya  hayranı olduğu kahraman All Might’ın da mezun olduğu Yuuei Akademisine gitmeye karar verir. Özgünlüğü olanların bile çok az bir kısmının girdiği bu akademiye Midoriya nasıl girmeyi başarabilecektir?

 • Yıl: 2016
 • Türler: Aksiyon, Macera

12. Haikyuu!! (IMDb: 8,7)

Haikyuu

Haikyuu, Hinata adlı karakterimiz televizyon izlerken kendisi gibi kısa boylu küçük dev lakaplı voleybol oyuncusuna hayran olmasıyla başlar. Hinata, voleybola büyük bir ilgi duymaya başlar. Hinata’nın okuduğu orta okulda erkek voleybol takımı yoktur. Ancak Hinata bu konuda kararlıdır ve  son sınıfta başka sporla ilgilenen toplama bir takımla “Ortao Okullar Ligi” maçına gitmeyi başarır. Ancak Hinata’nın takımı ilk maçta sahanın kralı lakaplı Tobio Kageyama’nın takımıyla eşleşir. Beklenildiği gibi Hinata’nin takımı büyük bir yenilgiye uğrar.. Hinata, sahanın kralı olan bu takımı yenmeyi kafasına koyar ve Tobio Kageyama’ya meydan okur ve olaylar gelişir.

 • Yıl: 2014 – 2020
 • Türler: Komedi, Dram

Anime dizileri adlı listemizin sonuna geldik. Listede olmayan bildiğiniz animeler var mı? Düşüncelerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.