Amazon Prime Filmleri – Son Yılların En iyi Prime Filmleri!

Diğer dizi ve film platformları kadar adlarını duymamış olsak da amazon prime filmleri kendi seyirci kitlesini oluşturarak büyük ivmeler kazanmaya başladı. Daha büyük bir platforma dönüşmeye başlayan Amazon Prime, benzersiz filmleri ile kendi tarzını da ortaya koyuyor.

Amazon Prime filmleri 2020

Bu yüzden Bienteresan ahalisi olarak bizde geri kalmayalım dedik ve evde kalmak zorunda olduğumuz şu sıkıcı günleri bir an önce atlatabilmeniz adına tüm zamanların en iyi amazon prime filmleri adlı bir liste hazırladık. 🙂

Ayrıca dizi arıyorsanız, yine sizler için hazırladığımız Amazon Prime dizileri adlı diğer makalemize de göz atabilirsiniz.

1. The Report (IMDb: 7,2)

2019 yılında yayınlanan The Report, daha çok dram ağırlıklı bir biyografi filmi. İçerik ve oyunculuk açısından ustalık sergilenen yapım The Report, 11 Eylül sonrasını konu alıyor. CIA’nın insanlara nasıl işkence ettiğini de ele alıyor. Ayrıca film biyografi ağırlıklı olduğu için ara ara kesitli gerçeklikler de kameraya yansıtılmış. İzlemeniz gereken en iyi amazon prime filmleri arasında yer alan bu yapım kısaca geçmişe ait tarihi olaylardan oluşuyor.

Tür: Biyografi, Suç, Drama

Rotten Tomatoes: %83 Google: %90

Yıl: 2019

AMAZON PRİME’DA İZLE

2. Late Nigt (IMDb: 6,5)

Tam olarak film değil de ünlülerin kamera arkasındaki komedi ve dram ağırlıklı hayat hikayelerini ele alan bir program diyebiliriz. Özellikle de kadın oyuncuların yıldız olma yolunda yaşadığı zorlukları ve bu zorluklara karşı ayakta kalma mücadelesini anlatan bir yapım. Diğer bir deyişle kişinin tam anlamıyla yıldız olmak için ne yollardan geçtiğini ele alıyor. Adından sıkça söz ettiren ünlü isimlerin hikayesini gözler önüne seren bu yapıma mutlaka bir göz atın diyor ve sıradaki önerimize geçiyoruz. 🙂

Tür: Komedi, Drama

Rotten Tomatoes: %77 Google: %80

Yıl: 2019

AMAZON PRİME’DA İZLE

3. Honey Boy (IMDb: 7,3)

Ünlü yönetmen Alma Har’el tarafından ele alınan ve Amerikan aktör Shia LaBeouf tarafından kaleme alınan yapım Honey Boy, Otis Lort adlı karakterin Hollywood yıldızı olma yolunda attığı adımları konu ediyor.

Tür: Drama

Rotten Tomatoes: %92 Google: %91

Yıl: 2019

AMAZON PRİME’DA İZLE

4. Suspiria (IMDb: 6,8)

1977 yılında yayınlanan Suspiria, yönetmenliğini Dario Argento’nun yaptığı; senaryosunu ise eşi Daria Nicolodi ile beraber yazdığı kara büyü olaylarını anlatan masalsı bir korku filmidir. Ancak  bu filme basit bir korku filmi dememiz başlı başına bir hata çünkü film; kırmızı, mavi ve yeşil renklerin kullanıldığı yani baskın neon renklerin hakim olduğu bir illüzyon gösterisinden oluşuyor. Her şey başkahramanımız Suzy’nin; Almanya’nın Kara Orman bölgesinde bir dans okulunu kazanmasıyla başlar. Suzy, okula gittiği ilk gece tam okula girerken bağırarak okuldan çıkan bir kızın ormana koştuğunu görür. Zamanla okula alışacağını düşünen Suzy için her şey daha da karmaşık hale gelecektir. Ayrıca tüm bu doğaüstü olaylar Suzy’nin ürkütücü bir gerçeği keşfetmesini de sağlayacaktır. Ufak bir dip not; Amazon Prime filmlerinin en iyileri arasında yer alan Suspiria; restore edilmiş hali ile  40. Yılı kutlaması için 2017 yılında Türkiye’de gösterime giren bir yapım.

Tür: Fantezi, Korku, Gizem

Rotten Tomatoes: %66 Google: %74

Yıl: 2018

AMAZON PRİME’DA İZLE

5. The Lost City of Z (IMDb: 6,6)

Başkahramanımız Percy Fawcett, kendini adeta Amazon ormanlarına adamış bir kaşiftir. Azimli kaşifimiz, yaptığı araştırmalar sırasında bölgede daha önce yaşamış gizemli bir uygarlık olabileceğine dair kanıtlar bulur. Bu gerçekleri bilim insanlarına anlattığında ise kimse ona inanmaz. Çünkü, bilim insanlarına göre Amazon yerlileri vahşilerdir ve bu gelişmiş uygarlık kalıntılarının onlara ait olması mümkün değildir.
Ancak kaşifimiz pes etmez; ailesiyle beraber tekrar Amazon Ormanları’na gider ve araştırma yapmaya devam eder. Fakat kahramanımız Fawcett, 1925 yılında gizemli bir şekilde aniden ortadan kaybolur ve onu arama giden herkes eli boş döner. İşte bölge de adını buradan almaktadır. The Lost City of Z yani Kayıp Z Şehri.
Bonus olarak Film, David Grann’in 2009’da çıkan ve Percy Fawcett’ın gerçek öyküsünü anlatan aynı isimli kitabından beyaz perdeye uyarlanmış  ve en iyi amazon prime filmleri listesine girmeyi başarmıştır.

Tür: Biyografi, Drama, Tarih

Rotten Tomatoes: %86 Google: %79

Yıl: 2016

AMAZON PRİME’DA İZLE

6. Beautiful Boy (IMDb: 7,3)

Filmin kitabı çok satanlar arasında olduğu gibi amazon prime filmleri arasında da çok izlenenler listesinde yer alıyor.

Beautiful Boy, parçalanmış bir ailesi olan David’i merkezine alarak oğlu Nick ile olan ilişkisini konu alıyor. Nick, annesi babası ayrılmış bir çocuktur ve velayeti annesine kalmıştır.. Başkahramanımız David, boşanmadan sonra Nick’ten uzak kalsa da onu hiç ihmal etmemiştir. Fakat yolunda gitmeyen bir şeyler vardır. İyi bir çocuk ve başarılı bir öğrenci olan Nick’teki değişimler, başta babası olmak üzere ailesinin dikkatini hemen çekmiştir. Nick; uyarıcı ve halüsinatif özelliği olan metamfetamin bağımlısıdır. Film, merkezine Nick’in babası David’i alarak; babasının gözünden Nick’in yaşadıklarını, rehabilitasyon sürecini, önce kaybettiklerini, sonra ise kazandıklarını konu alıyor. David, oğluna destek olacak ve onun için elinden geleni yapacaktır.

Tür: Biyografi, Drama

Rotten Tomatoes: %77 Google: %92

Yıl: 2018

AMAZON PRİME’DA İZLE

7. Fast Color (IMDb: 6,0)

İstila altındaki bir dünya ve özel yetenekleri olan bir kadın olan Ruth. İnsan üstü yetenekleri olan ve bir grup tarafından bu yetenekleri keşfedilen kadın başkahramanımız Ruth, kendini istilacılardan korumak için kaçmak zorunda kalır. İstilacılara yakalanmaması gereken Ruth’un aklına, çocukken terkettiği evine saklanmak gelir. Bir süre sonra ise  uzun zamandır görüşmek istediği annesi Bo ve kızı Lila ile yeniden bağlantı kurar. Anne Bo, Ruth’a yardım etmek ister ve ona güçleriyle yaşamayı, güçlerini kontrol altına almayı öğretir. Tüm bunlar anne-kız ilişkilerini yeniden gözden geçirip onları yeniden yakınlaştırır. Ancak Ruth’un peşindeki adamlar hala vazgeçmemişlerdir. Ruth’un peşine düşen adamlar, Ruth’u bulduklarında artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak; Ruth gerçeklerle ve geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalacaktır.
Amazon prime filmleri serisinde önemli bir yeri bulunan Fast Color da Gugu Mbatha-Raw, David Strathairn gibi isimler de yer alıyor.

Tür: Drama, Bilim Kurgu, Gerilim

Rotten Tomatoes: %81 Google: %85

Yıl: 2018

AMAZON PRİME’DA İZLE

8. Uçaklar, Trenler ve Otomobiller (IMDb: 7,6)

“Seyahate çıktıklarında bazı insanlar delirir, bazıları geç kalır, bazılarıysa; Del Griffith ile tanışır.” cümlesiyle başlayan film, ne kadar eğlenceli bir yapım olduğunu başlar başlamaz gözler önüne seriyor. Şükran günü için ailesinin yanına giden Neal, işten çıkmayı sabırsızlıkla bekler. Zor da olsa bir taksi bulur; fakat taksiye ondan önce Del Griffith biner ve hava alanına gider. Bir şekilde hava alanına gitmeyi başaran Neal, uçağa biner ve o da ne! Yanında Del Griffith oturuyor. Uçakta oluşan bir arızayla uçaktan inmek zorunda kalan ikili, bundan sonrasında türlü taşıtlar kullanarak evlerine varmaya çalışacaklardır. Ancak bir sorun vardır: Başkahramanımız Neal, her ne kadar konuşmayı sevmiyorsa, yol arkadaşı Del Griffith’te bir o kadar konuşmayı seven ve resmen hiç susmayan bir satıcıdır. Bakalım bu heyecanlı macerada onları neler bekliyor?

Tür: Komedi, Drama

Rotten Tomatoes: %91 Google: %93

Yıl: 1987

AMAZON PRİME’DA İZLE

9. Bone Tomahawk (IMDb: 7,1)

2015 yapımı Bone Tomahawk, 4 cesur adamın, bir grup esiri yamyamların elinden kurtarmaya çalışmasını konu ediyor. Mağaralarda ilkel bir yaşam süren yamyamlar, bir grup insanı kaçırır ve aralarında Bright Hope kasabasının şerifinin de bulunduğu 4 kahramanımız ile kızıl derililerin bile girmeye cesaret edemedikleri mağaralara girip, bu esirleri kurtarmaya çalışır.
6 Ekim 2014’te başlayan filmin çekimleri Kaliforniya’nın Malibu şehrinde gerçekleştirilmiştir.

Tür: Drama, Korku, Batı

Rotten Tomatoes: %91 Google: %86

Yıl: 2015

AMAZON PRİME’DA İZLE

10. Pride (IMDb: 7,8)

1980’ler İngiltere’sini konu alan filmde ülkede muhafazakar bir politika baş göstermektedir. Amazon prime serisinde önemli bir yer tutan yapım; ülkede uygulanan muhafazakar politika ile ezilen maden işçilerinin, eş cinsellerin güçlerini birleştirmesi ve ön yargıları aşma hikayelerini anlatmaktadır. Her şey maden ocaklarının kapatılması ve maden işçilerinin işsiz kalmasıyla başlar. Londra da yaşayan Mark, çevresindeki lezbiyen ve gay arkadaşlarını madencilere destek olmak için ikna etmeye çalışır ve başarır da. Uzun arayışlardan sonra yardımlarını kabul eden bir köy bulurlar ve oraya doğru yola çıkar. Köye vardıklarında, burasının ihtişamlı ve bir o kadar da süslü Londra sokaklarından çok farklı olduğunu görürler. Burada kaldıkları süre boyunca madenciler hakkında ve onların yaşayışı hakkında fikir sahibi olurlar. Madenciler ise; LGBTİ’lere karşı olan ön yargılarını kırarlar.

Tür: Biyografi, Komedi, Drama

Rotten Tomatoes: %91 Google: %90

Yıl: 2014

AMAZON PRİME’DA İZLE

11. Stil Mine (IMDb: 7,3)

Türkçe adıyla; “Hala Benim” 2018 yapımı olan Still Mine izleyiciyi ekran karşısında tutmayı başaran filmler arasında. Başkahramanlarımız 80 yaşlarına gelen Craig ve Irene Morrison’ın yaşamları artık yavaş yavaş değişmeye başlar. Irene de zamanla bunama belirtileri baş göstermeye başlamıştır. Zamanla ihtiyaçları da değişen çift; çocuklarının Irene için daha profesyonel bir yardım alması fikrinin aksine; kendilerine yeni bir ev inşa etmek için kolları sıvar. İddia ediyoruz ki; Still Mine’ı izledikçe duygusallaşacak ve çok seveceksiniz.

Tür: Drama

Rotten Tomatoes: %92 Google: %92

Yıl: 2012

AMAZON PRİME’DA İZLE

12. Cold War (IMDb: 7,6)

İşte sizlere bol ödüllü bir film. İçinde tutku, aşk, çakışma ne ararsanız var. En iyi Amazon prime filmleri arasında yer alan Cold War da birbirinden tamamen farklı bir erkek ve bir kadının tutkulu ve bir o kadar da imkansız aşkını izliyor olacağız. Siyasi görüşler, karakterlerindeki zıtlıklar ve kaderinde etkisiyle savrulan Zula ve Wiktor’un tutkulu aşkı hepimizi ekran başına kitliyor olacak.

Tür: Drama, Tarih, Müzik

Rotten Tomatoes: %92 Google: %85

Yıl: 2018

AMAZON PRİME’DA İZLE

13. Logan Lucky (IMDb: 7,0)

Film Logan kardeşlerin planladıkları büyük soygunu konu almaktadır. Amerika’nın en önemli araba yarışlarından biri olan NASCAR yarışı sırasında büyük bir soygun yapmayı amaçlayan kardeşler; bu soygun uğruna hapiste olan Joe Bang’i (Daniel Craig) kaçırmayı bile göze alırlar.

İzleyiciyi yarış dünyasının adrenalin yüklü anlarına götüren film, aynı zamanda eğlenceli ve heyecanlı bir soygunu da gözler önüne seriyor.

Tür: Komedi, Suç, Drama

Rotten Tomatoes: %92 Google: %81

Yıl: 2017

AMAZON PRİME’DA İZLE

14. Demon (IMDb: 6,1)

Avrupa’da  son dönem artış gösteren korku filmleri arasında umut vadeden Demon, güzel bir düğünün nasıl bir kabusa dönüşebileceğini konu ediyor. En iyi Amazon Prime filmleri serisinde yer alan Demon da her şey başkahramanımızın müstakbel eşini ziyaret etmek için kasabaya gitmesiyle başlıyor. Evlenmek üzere olan mutlu çiftimize, düğün hediyesi olarak gelinin babası bir arsa verir. Burada, kendilerine ev yapmak için araziyi hazırlamaya çalışan kahramanımız, arazide insan kemikleri bulur ve tam da bu noktada çiftimizin hayatını sonuna kadar değiştirecek hadiseler başlar.

Tür: Drama, Fantastik, Korku

Rotten Tomatoes: %91 Google: 64

Yıl: 2016

AMAZON PRİME’DA İZLE

Sizler için hazırladığımız en iyi Amazon Prime filmleri adlı listemizin sonuna geldik. Düşünce ve önerilerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.