Blog Amazon Prime Diziler Sinema

Amazon Prime Dizileri – Keşfedilmeyi Bekleyen Efsane Yapımlar!

Beğen0
Please Giriş Yap or Kayıt ol to do it.
Amazon Prime dizileri

Baktık ki her gün öneri yaza yaza Netflix yapımlarının kökünü kuruttuk, biz de bu kez en iyi Amazon Prime dizileri ile karşınıza çıkalım dedik. Netflix’in dünyada bir ilke imza atarak kurduğu bu online dizi ve film platformu çok ses getirince birçok farklı firma da bu sektöre yöneldi. Apple ve Amazon da büyük yatırımlar yaparak kendi platformlarını kurdular ve özellikle Amazon, son dönemlerde dizileri ile çokça ses getirdi. Bu anlamda Amazon için bilim kurgudan drama, adeta keşfedilmeyi bekleyen bir maden diyebiliriz!

Amazon Prime dizileri listesi

Siz de yeni diziler keşfetme peşindeyseniz ve orijinal ama aynı zamanda kaliteli işler arıyorsanız, bu içeriği okuduktan sonra birkaç gün ekran başından kalkamayacağınıza eminiz. O halde hazırsanız aradığınız Amazon Prime dizisini aramaya başlayalım! 😵

1. Fleabag (IMDb: 8,7)

YouTube video

Son dönemin en çok ses getiren komedi dizisini duymayan kalmamıştır diye düşünsek de listeye almadan edemedik. Dizi, Londra’da yaşayan genç bir kadının hayatına odaklanıyor. Herkes gibi kendi sorunları olan ve hayatın karşısına çıkardıkları ile başa çıkmaya çalışan bu kadının eğlenceli ve içten hikayesi, her anlamda sizi kendine çekiyor.

İlk çıktığı günden itibaren eleştirmenlerden ve izleyicilerden tam not alan yapım geçtiğimiz yıl 6 adet Emmy ödülü alarak adeta başarısını tescillemiş oldu. Hem dizinin uyarlandığı tiyatro oyununun senaristi hem de dizini baş rolü olan Phoebe-Waller Bridge ise zekası ve başarılı oyunculuğu ile yeni idollerimizden biri.

2. Carnival Row (IMDb: 7,9)

YouTube video

Fantastik yapımlardan hoşlananların içinde kaybolacakları bir Amazon Prime yapımı ile karşınızdayız. Carnival Row, hem konusu hem de izleyiciye sunduğu inanılmaz atmosferi ile yalnızca okurken bile heyecanlandıran Amazon Prime dizileri içinde yer alıyor. Dizi, Burgue adlı kurgusal bir şehirde geçiyor. Viktoryen dönem atmosferi içinde bizi kendine hayran bırakan bu yapımda, dünyada insanlar ve diğer her türlü mitolojik yaratık bir arada yaşıyor. Ancak zaman geçtikçe insanlar diğer türleri köleleştiriyor ve kendi çıkarları için çalıştırmaya başlıyorlar. Şehirde türler arasındaki gerginlik artarken, gizemli bir seri katil işleri iyice zorlaştırıyor. Hem insanlara hem de diğer yaratıklara saldıran bu gizemli katilin izini sürmek üzere bir insan görevlendiriliyor. Dizi polisiye, fantastik, dram, gerilim ve gizem içeriyor. Yani, bir diziden daha başka ne bekleyebilirsiniz ki? Hele de baş rollerinde Orlando Bloom ve Cara Delevingne varken!

3. Modern Love (IMDb: 8,0)

YouTube video

Bana böyle karmaşık dizilerle gelmeyin, sıcak ve romantik bir şeyler yok mu diyenler için sırada Amazon Prime’dan Modern Love var. Sekiz bölümlük bu mini dizi, New York Times gazetesinin aynı isimli yazı dizisinden uyarlanmış. Anne Hathaway ve Julia Garner gibi tanıdık isimleri gördüğümüz dizide, sekiz farklı çiftin hikayesini izliyoruz. Her bölümde başka bir çiftin tanışma süreçlerinden başlayarak ilişkilerini bize gösteren bu dizi, tam sevgiliye sarılıp izlemelik!

4. The Boys (IMDb: 8,7)

https://www.youtube.com/watch?v=06rueu_fh30

Hiç düşündünüz mü, yıllardır belki de onlarca filmlerini izlediğimiz süper kahramanlar gerçek olsaydı neler olurdu diye? Gerçekten de filmlerdeki gibi birlik olup her daim kötünün karşısında mı olurlardı? Yoksa modern dünyanın acımasız çarkları onları da içine alır mıydı? Başarılı Amazon Prime dizileri içinde yer alan The Boys, sizler için tüm bunları sorguluyor!

Bu alternatif gerçeklikte, süper kahramanlar kendi isim haklarına sahip ünlü kişiler ve öncelikleri biraz değişmiş durumda. Bol miktarda parayla beraber halkın sevgisini kazanmışken, kim şeytani kötülerle savaşıp kendini tehlikeye atmak ister ki? Dizide bahsi geçen süper kahramanlar da aynı bu şekilde düşünüyorlar. Bu yüzden kötüleri kovalama işleri biraz arka planda kalmış. Hatta daha kötüsü, kahramanlarımızdan bazıları kötülüğe hizmet etmeye başlamış. Ancak yozlaşmışlıkları yüzünden hayatlarında büyük izler bıraktıkları yedi kişinin, maskelerini düşürmek için ellerinden geleni yaptığından henüz haberleri yok.

5. The Man In The High Castle (IMDb: 8,0)

YouTube video

Sıradaki dizimiz, oldukça ses getiren ilgi çekici bir distopya. Dizi, efsanevi bilim kurgu yazarı Philip K. Dick’in aynı isimli romanından uyarlanmış. Bu ilginç Amazon Prime yapımında, İkinci Dünya Savaşı’nın alternatif sonunu ele alınıyor. Savaşı Amerika değil Nazi Almanyası ve Japonya kazanmış. Ve tahmin edebileceğiniz üzere dünyada bambaşka bir düzen var. Ancak hala daha saklanan gerçekler mevcut. Geçmiş ile günümüz arasında gidip gelen yapım hem kurgusu hem de kostümleri ile gerçekten etkileyici.

6. Hanna (IMDb: 7,5)

YouTube video

Hanna, ormanın derinliklerinde dış dünyadan ve her türlü insandan uzakta yaşamaktadır. Tek bildiği kişi eski bir asker olan babasıdır. Ancak Hanna 15 yaşında geldiğinde dış dünyayı keşfe çıkar. Buradaki hayatın sandığından çok daha sert olduğunu anlaması zor olmayacaktır. Peşinde onu neden istediklerinden emin bile olmadığı bir yığın devlet görevlisi varken, sıradan bir ergen olmak oldukça zordur. Üstelik, babasının neden kendisini senelerce sakladığını da çok daha iyi anlamıştır. Ancak artık ortaya çıktığına göre, babasından aldığı eğitimi kendi gizemli güçleri ile birleştirip hayatta kalmak zorundadır.

7. Undone (IMDb: 8,2)

YouTube video

Sırada yapım tekniği ile bir ilk olan bilim kurgu temalı Undone var. Undone, tamamı rotoskop tekniği ile çekilen ilk diziymiş. Bu teknik ise iki ve üç boyutlu bilgisayar modelleri ile yağlı boyayı bir araya getiriyormuş. Zaten tekniğin farklılığını dizinin ilk saniyelerinden anlıyorsunuz.

Dizinin konusu da yapım tekniği kadar ilginç. En ilginç Amazon Prime dizileri arasında yer alan Undone, Alma isimli bir kadına odaklanıyor. Alma, kendisini ölümden döndüren bir trafik kazası geçirene kadar oldukça monoton bir hayat yaşıyor. Gözünü hastanede açtığında ise yanında babasını buluyor. Çoktan ölmüş olan babasını!

Alma, yaşadığı travmayı atlatmaya çalışırken bir yandan da zaman ve mekan ile kurduğu farklı bağı keşfetmeye çalışıyor. Hayatını dayandırdığı tüm kuralları ve bugüne dek yaptığı tüm seçimleri Alma’ya sorgulatan bu değişimler, aynı zamanda babasının ölümünü araştırmasının da yolunu açıyor. Babasının ölümünün sıradan bir ölüm olmadığını kısa sürede keşfeden Alma, hayatı hızla temelinden sarsılırken bir yere tutunmak ve belki de herkesi arkasında bırakmak zorunda.

8. Mozart In The Jungle (IMDb: 8,2)

YouTube video

Sırada oldukça sıcak ve eğlenceli bir Amazon Prime dizisi var. Mozart In The Jungle, bir kitap uyarlaması. Blair Tindall’ın aynı isimli eserinden uyarlanan bu dizide, New York Senfoni Orkestrası üyelerinin hayatlarını izliyoruz. Orkestra düzeni, maestronun değişmesi ile hiç olmadığı kadar değişecektir. Genç ve yenilikçi maestro, orkestrayı olduğu kadar her bir orkestra üyesinin hayatını da derinden etkileyecek bir adamdır.

Attığı sıra dışı adımlar çoğunlukla en başta anlaşılmayan, orkestra içinde dahi çokça tepki alan bu maestronun etrafında eğlenceli, samimi ve müzik dolu bir dizi sizi bekliyor! Hem eğlendirecek hem de karakter yaratımı ile etkileyecek bir yapım arıyorsanız, benzerlerinden ayrı bir yerde duran Mozart In The Jungle tam sizlik.

9. Upload (IMDb: 8,2)

YouTube video

Öldükten sonra zihninizi istediğiniz sanal dünyaya yükleyebileceğiniz bir dünyada, kendi cennetinizi yaratmak deyimi gerçeğe dönüşmüş durumdadır. Öldükten sonra bir sahil kasabasında huzura varabilir ya da partiden partiye koşabilirsiniz. Elbette, gereken ücreti öderseniz. Çünkü alternatif gelecekte bu hizmet özel teknoloji şirketleri tarafından sağlanıyor. Bilim kurguyu kendine has bir mizahla birleştiren ve Amazon Prime dizileri içinde şans verilmesi gerekenlerden olduğunu düşündüğümüz Upload, işte böyle bir dünyada geçiyor.

Çılgın gece hayatı ile meşhur Nathan öldüğünde, kız arkadaşı onu böyle bir şirketin veri tabanına ‘yükler’. Artık Nathan’ın burada tek yapması gereken, yeni sanal hayatının tadını çıkarmaktır. Kendisi gibi oraya yüklenmiş diğer insanlarla birlikte… The Office ve Parks and Recreation’ın yaratıcılarından çıkma bu yapım, yalnızca yapımcılarının geçmiş işleri ile bile insanı heyecanlandırmaya yetiyor.

10. Fortitude (IMDb: 7,4)

YouTube video

Sıradaki dizimiz Fortitude, öncelikle izleyicilerini atmosferi ile vuran bir yapım. Dizi, Kutup Dairesi kenarında yer alan Fortitude isimli küçük bir kasabada geçiyor. Dünyanın en güvenli yeri olarak gösterilen bu kasaba, daha önce sınırları dahilinde herhangi bir suç işlenmemiş olması ile biliniyor.

Ancak bir gün burada beklenmedik saldırılar meydana gelmeye başlıyor. Neyin ya da kimin sebep olduğu bilinmeyen saldırılar sonucu, olayın araştırılması için bölgeye ekipler yönlendiriliyor ve buradaki sakin hayat bir anda karışıyor.

Neyin ya da kimin yaptığı belli olmayan saldırıların araştırılmasında soğuk büyük bir engelken, bu sakin yer artık huzurun dünya üzerindeki adresi olmaktan çıkıyor. Dizi ilerledikçe gerilim artarken, en başta büyüleyici görünen Kutup manzaraları da tekdüze beyazlıkları ile izleyiciye garip bir huzursuzluk vermeye başlıyor. Kaliteli bir gizem/gerilim dizisi izlemek isterseniz Fortitude mutlaka göz atmanız gereken işlerden biri.

11. The Marvelous Mrs. Maisel (IMDb: 8,7)

YouTube video

1950’lerin sonunda, New York’ta eğlenceli ve etkileyici bir kadının hayatına girmeye hazır olun! Emmy ve Altın Küre ödüllerini toplamış Amazon Prime dizileri popüler yapımı The Marvelous Mrs. Maisel’in baş rolünde Rachel Broshanan yer alıyor.

Miriam Maisel, hayatını ailesine adamış bir ev kadınıdır. Mutlu bir evliliği, güzel bir evi vardır ve bunlar kendini iyi hissetmesi için yeterlidir. Eşi bir satış danışmanı ve aynı zamanda amatör stand up sanatçısı olan Miriam, eşini başarısız komedi gösterilerinde de her daim desteklemektedir. Ancak bir gün bu pembe rüya sona erer. Miriam’ın eşi Joel onu terk edince bir anda hayatını dayadığı tüm temeller yıkılır. Artık 1958 yılında yalnız bir kadın olarak baş etmesi gereken çok sayıda ön yargı vardır.

Üstelik, kocasını başarılı olması için desteklediği stand up konusunda asıl iyi olanın kendisi olduğunu da kısa sürede anlayacaktır.

12. Catastrophe (IMDb: 8,2)

YouTube video

Amazon Prime dizileri listemize komedi severlerin keyifli vakit geçireceği Catastrophe ile devam ediyoruz. Bu dizide, Rob ile Sharon’un yanlışlıkla ebeveyn olma macerasına dahil oluyoruz. İş insanı Rob, Londra seyahati sırasında pek de ciddi olmayan bir ilişki yaşar. Sharon ile kısa sürede keyifli zaman geçirseler de ikisi de bu ilişkinin Ron’un Amerika’ya dönmesi ile biteceğinin farkındadır. Ancak hiç beklenmedik bir sürpriz ikisinin de hayatlarını karma karışık etmek üzeredir. Sharon, hamiledir. Durumu öğrenen Rob Londra’ya geri gelir ve ikili bir yandan sağlam bir ilişki kurup bir ‘çift’ olmaya çalışırken bir yandan da anne baba olmaya hazırlanırlar. Önlerinde pek fazla vakit yokken ebeveyn olmaya dair her şeyi öğrenmek zorunda kalan çiftimizin eğlenceli hallerinin sizi de güldüreceğine eminiz.

13. Hunters (IMDb: 7,2)

YouTube video

Sırada Hunters var. Al Pacino’lu bu kovalamaca dizisi, 1977 yılında geçiyor. 70’lerin rengarenk dünyası içinde kaybolmanızı sağlayacak dizide, New York’ta yeniden bir soykırım yapma planı peşinde olan üst düzey Nazi yetkilileri konu alınıyor. Nazilerin New York’taki varlığından ve yeni korkunç planlarından haberdar olan bir grup, bu saldırıları henüz gerçekleşmeden önleme konusunda kararlı. Nazileri yakalamak için her yolu deneyecek olan bu grubun çoğu zaman eğlenceli ancak bazen de hüzünlü bir hikayesini anlatan Hunters, sizi adeta içine çekecek.

14. Sneaky Pete (IMDb: 8,2)

YouTube video

Listemize Breaknig Bad’den tanıdığımız Bryan Cranston’ın yapımcılığını üstlendiği Sneaky Pete ile tam gaz devam ediyoruz. Peşindeki beladan kurtulmak konusunda çaresiz kalan Marius, hapisten çıkma vakti geldiğinde artık başka bir adamdır. Dışarı çıktığı andan itibaren eski hücre arkadaşı Pete’in kimliğine bürünen Marius, artık Pete’in hayatını yaşamak zorundadır. Gerçek anlamda hayatının rolünü oynayan Marius çuvallarsa, bunun bedelini canıyla ödeyeceğinin farkındadır. Bu yüzden Pete’in ailesi ve çevresine kendisinin Pete olduğunu inandırma konusunda elinden gelenin en iyisini yapmak zorundadır.

Sizler için derlediğimiz Amazon Prime dizileri adlı listemizin sonuna geldik. Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.☺️

En İyi HBO Dizileri » 2023 Güncel Öneriler!
Büyü Anime Önerileri: İzleyebileceğiniz En İyi Büyü Animeleri!
  1. game of thrones yoğ mu