Al Pacino Filmleri: İzleyebileceğiniz En İyi 29 Al Pacino Filmi!

Usta aktör Alfredo James veya bilinen adıyla Al Pacino, 79 yıllık ömrüne 49 ödül, 110 adaylık ve 61 film sığdırmayı başaran bir isim. Bu yüzden Al Pacino filmleri sinema sektöründe önemli bir yere sahip. Bizde geri kalmayalım dedik ve Hollywood’un usta aktörü Al Pacino’nun yer aldığı 29 filmi bir araya getirdik. Peki en iyi Al Pacino filmleri hangileri? Sorunun cevabını öğrenmek için listemize geçelim. 🙂

Bu arada sevenleri olabilir diye en iyi savaş filmleri içeriğimiz de hemen şuracıkta! :3

Ayrıca bilim kurgu filmleri ve Kore dizileri listelerimiz de var.

1. The Godfather (IMDb: 9,2)

Al Pacino filmleri The Godfather

Mario Puzo’nun aynı adlı kitabından uyarlama olan film, En İyi Senaryo Uyarlaması dalında Oscar almıştır. Türkçe adı Baba olan yapım, 1940 ve 1950’lerin Amerikasında İtalyan bir mafya ailesinin hayatını konu almaktadır. Corleone ailesi, Don Vito Corleone’nin başında olduğu İtalyan asıllı bir suç örgütü kurar. New York’ta kendileri gibi yeraltı dünyasından olan dört aileyle daha iletişimde olan Carleone ailesi, aslında diğer dört aileden temelde çok farklıdır. Çünkü bu aile, aynı zamanda diğerlerinin aksine politik açıdan da güç sahibidir ve bu yakın ilişkiler onlara zorlu bir çok kapıyı rahatça açmaktadır. Bir gün azılı bir mafya mensubu olan Solozzo, Don Corleone’den onun bu yakın ilişkilerini de kullanarak, ona birlikte uyuşturucu işine girmeyi teklif eder. Ancak, Don Corleone bu teklifi kabul etmez. İşler, Don Corleone’un bu teklifi reddetmesinden sonra çığırından çıkacak ve bu tehlikeli aileler arasında acımasız bir savaş başlayacaktır.

 • Yıl: 1972
 • Tür: Suç, Drama
 • Rotten Tomatoes: %98 Google: %93

2. Heat (IMDb: 8,2)

Heat

Tüm zamanların en iyi Al Pacino filmleri arasında yer alan Heat, Tony Montana adındaki Kübalı bir suçlunun Miami gangsterler dünyasında ki yükselişini konu etmektedir. Kahramanımız Tony’nin Küba’daki suç dolu hayatı, Miami şehrinde de devam etmektedir. Uyuşturucu baronu Loggia’nın emrinde çalışmaya başlayan Tony Montana, azmi ve sabrı sayesinde suç basamaklarını hızla tırmanır. Güçlü bir uyuşturucu imparatorluğunun başına geçmeyi başaran karakterimizin, bu noktadan sonra hayatı fazlasıyla değişecektir. Michael Mann‘in yönetmen koltuğunda oturduğu film olan Heat, güçlü ve öfkeli bir uyuşturucu kaçakçısının neler yapabileceğini de gözler önüne sermektedir.

 • Yıl: 1995
 • Tür: Suç, Drama, Gerilim
 • Rotten Tomatoes: %87 Google: %89

3. The Irishman (IMDb: 7,9)

Al Pacino filmleri The Irishman

Baş kahramanımız Frank Sheeran 2. Dünya Savaşında görev almış eski ve başarılı bir askerdir. Artık Bufalino suç örgütü için çalışan bu eski asker, aynı zaman da işçi sendikasında görevli sıradan bir memurdur. Film, İrlandalı lakabı ile korku saçan eski asker Sheeran’ın, Jimmy Hoffa’nın esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolması konusuna da değinmektedir. Bir çok eleştirmen tarafından oldukça beğenilen The Irishman, bizim de beğenerek tavsiye ettiğimiz filmler arasındadır.

 • Yıl: 2019
 • Tür: Biyografi, Suç, Drama
 • Rotten Tomatoes: %96 Google: %87

4. Scent Of a Woman (IMDb: 8,0)

Scent Of a Woman

Evet, şimdi de sıra Al Paçino filmleri arasından başarıyla sivrilen, belki de Al Paçino’nun en iyi performansını izlediğimiz film olan Scent Of a Woman‘da. Film aslında 1974 yapımı İtalyan Profumo di Donna’nın yeniden çekimidir. Kahramanımız Charlie, düzenli olarak okuluna gidip gelen, kendi halinde bir çocuktur. Charlie’nin geçinebilmek için bir yandan çalışmaya ihtiyacı vardır. Bu sebeple gözleri görmeyen emekli Albay Frank Slate’in yanında işe giren Charlie, ona bakıcılık yapmaya başlamıştır. Her şey oldukça sıradan giderken Frank Slate, hafta sonu için bir parti planlar. Bu özel plan boyunca görevinin başında kalacak olan Charlie’yi ise, hiç ummadığı olaylar beklemektedir.

 • Yıl: 1992
 • Tür: Drama
 • Rotten Tomatoes: %88 Google: %92

5. Dog Day Afternoon (IMDb: 8,0)

Al Pacino filmleri Dog Day Afternoon

Türkçe adı “Köpeklerin Günü” olan film, gerçek bir olaya dair yazılmış bir makaleden esinlenerek uyarlanmıştır. İki arkadaş Sonny ve Sal, bir gün bir banka soymaya karar verirler. Detayları bir şekilde bu soygun için hazırlanan ikili, bankaya girmeyi ve kasayı açtırmayı başarırlar. Ancak, kasa açıldığında iki kafadar adeta şok olur. Çünkü, banka kasası bomboştur. Bu olaya bir türlü anlam veremeyen bu iki hırsızı, soygun süresince bir çok sürpriz olay beklemektedir.  Sonny ve arkadaşı Sal, artık hayatlarının dönüm noktasındadırlar. İki kafadar bundan sonraki hayatlarında, ya azılı birer hırsız olarak, ya da iki kahraman arkadaş olarak anılacaklardır… Bakalım  Sonny ve Sal, bu bankadan kahraman olarak mı, yoksa hırsız olarak mı çıkacaklar?

 • Yıl: 1975
 • Tür: Biyografi, Suç, Drama
 • Rotten Tomatoes: %95 Google: %91

6. Carlito’s Way (IMDb: 7,9)

Carlito's Way

Carlito Brigante, hapishaneden yeni çıkmış bir mahkumdur. Baş kahramanımızın yeni hayatındaki tek amacı ise; artık suçtan uzak ve tehlikesiz bir yaşam sürmektir. Sevgilisi Gail  ile beraber, tam da istediği gibi kendine yeni bir hayat kurmaya çalışan kahramanımızın peşini geçmişi maalesef bırakmayacaktır. Carlito Brigante’in avukatı olan David Kleinfeld’ın peş peşe yaptığı hatalar  ve çevresinde yeniden dolaşmaya başlayan tehlikeli eski dostları, onu tekrar tehlikenin içine sokacaktır.

 • Yıl: 1993
 • Tür: Suç, Drama, Gerilim
 • Rotten Tomatoes: %81 Google: %91

7. The Insider (IMDb: 7,8)

Al Pacino filmleri The Insider

Jeffrey Wigard, dönemin en önemli sigara firmalarının birinde bölüm başkanı olarak çalışmaktadır. Jeffrey Wigard, düşüncelerinden asla ödün vermeyen ve doğru bildiği yolda kesinlikle taviz vermeyen bir kişiliktir. Onun bu değişmez özelliği ise, belki de hayatını komple değiştirecektir.  İş yerinde yöneticileri ile ters düşen Jeffrey Wigard, kesinlikle geri adım atmaz ve bu sebeple işinden olur. İşten ayrıldıktan sonra şirket hakkında bildiği gizli gerçekleri açığa vurmaya çalışan Jeffrey Wigard,  şirketin üst düzey yetkilileri tarafından ciddi şekilde uyarı alır. Başarılı Al Pacino filmleri arasında olan The Insider’de, kahramanımızı bakalım neler beklemektedir?

 • Yıl: 1999
 • Tür: Biyografi, Drama, Gerilim
 • Rotten Tomatoes: %96 Google: %84

8. Donnie Brasco (IMDb: 7,7)

Al Pacino filmleri Donnie Brasco

Film 1978 senesinde geçmektedir.  Baş kahramanımız  Joe Pistone, işine son derece sadık bir FBI ajanıdır. Bu önemli ajanın ise, çok ilginç bir görevi vardır: mücevher çalmak…  En başlarda bu durumun sadece bir görev olduğunun farkında olan Brasco, gün geçtikçe bu role kendisi de inanır. Kim olduğunu unutan nam-ı değer Donnie Brasco’yu, artık yeraltı dünyasının karmaşık derinlikleri tam da içine çekmiştir.

 • Yıl: 1997
 • Tür: Biyografi, Suç, Drama
 • Rotten Tomatoes: %88 Google: %91

9. Serpico (IMDb: 7,7)

Serpico

Başarılı Al Pacino filmleri arasında yer alan Serpico, temelinde 1970’li yılların New York’unu anlatmaktadır. Frank Serpico polis güçlerine yeni katılmış, diğer polislerin aksine daha farklı gözüken ve kesinlikle rüşvet almayan birisidir. Kendine has bir tutumu olan ve kurallara tamamen bağlı kalan genç polisin bu istikrarı, bir süre sonra rüşvet alan diğer polis arkadaşlarını ve sokaktaki suçluları rahatsız etmeye başlayacaktır. İçinde bulunduğu suç çemberinin ne kadar geniş olduğunu sonradan fark eden  Frank Serpico, adeta bu azılı suçlar çetesine karşı hayatta kalma mücadelesi verecektir. 

 • Yıl: 1973
 • Tür: Biyografi, Suç, Drama
 • Rotten Tomatoes: %90 Google: %89

10. Glengarry Glen Ross (IMDb: 7,7)

Al Pacino filmleri Glengarry Glen Ross

Filmin bütün olay örgüsü, iki gün içerisinde geçmektedir. Filmde, kahramanlarımız bir sigorta şirketinde çalışmaktadırlar. Çalıştıkları şirket tarafından, eğer önemli bir satış yapmazlarsa işten çıkarılacakları söylenen kahramanlarımız farklı çözüm yolu aramaya başlarlar. İşten çıkarılmamak pahasına, çalıştıkları büroyu soyma fikrine kadar giden olaylar silsilesi bakalım nasıl sonuçlanacaktır?

 • Yıl: 1992
 • Tür: Suç, Drama, Gizem
 • Rotten Tomatoes: %95 Google: %82

11. The Devil’s Advocate  (IMDb: 7,7)

The Devil's Advocate

İzlenmesi gereken en iyi Al Pacino filmleri arasında yer alan The Devil’s Advocate, başarılı avukat Kevin Lomax’in bu başarısı ile hayatının nasıl değiştiğini anlatmaktadır. Kevin Lomax işinde öyle başarılıdır ki, en zorlu davalarda bile müvekkillerini koruyup temize çıkarmayı başarmaktadır. Bir şekilde jüriyi kendine inandıran Kevin, bir gün yine çok zorlu bir davayı kazanır. Suçlu olduğu halde, Kevin Lomax’in savunmasıyla serbest kalan suçlunun davasından sonra başarılı avukata çok iyi bir iş teklifi gelir. Gelen iş teklifi ise, dünyanın en büyük hukuk bürolarından birinin lideri olan John Milton’dandır. Kevin çok geçmeden bu teklifi kabul eder. Fakat, başarılı avukatın hayatı bu işi kabul etmesiyle tamamen değişecektir.

 • Yıl: 1997
 • Tür: Drama, Gizem, Gerilim
 • Rotten Tomatoes: %67 Google: %91

12. And Justice For All (IMDb: 7,4)

Al Pacino filmleri And Justice For All

Arthur Kirkland adında ki genç avukat, içinde bulunduğu adalet sistemini sorgulamaya başlamıştır. Çünkü adalet sisteminde suçlular serbest kalır hale gelmiş, yargıç ve avukatlar anlaşmalar yapar olmuş ve savunmasız insanlar neredeyse suçlu konumuna düşmüşlerdir. Kahramanımız genç avukat Arthur, sorguladığı bu adalet sisteminde bir gün genç bir kıza tecavüz eden John Forsyth’u savunmak zorunda kalır. Bakalım herkesten önce kendi sorguladığı bu sistemde, görevini nasıl yapacaktır? 

 • Yıl: 1979
 • Tür: Suç, Drama, Gerilim
 • Rotten Tomatoes: %82 Google: %89

13. Scarecrow (IMDb: 7,3)

Scarecrow

En iyi Al Pacino filmleri listemizin sıradaki yapımı Scarecrow, mısır tarlasından geçtikten sonra hayatları kabusa dönen bir grup gencin hikayesini anlatmaktadır. Amaçları sadece keyifli bir yaz geçirmek olan gençlerimiz, hep beraber yola koyulurlar. Arabayla gitmekte olan gençler, bir tarlanın kenarında dururlar ve bu tarlayı yürüyerek geçmek isterler. Ancak, tarlaya girmeleri ile gayet güzel giden her şeyin değişmesi bir olur. Tarlada ürkütücü olaylar yaşayan gençler, hızlıca arabalarına geri dönerler. Fakat, döndüklerinde arabalarının da yerinde olmadığını fark ederler.. Tarlasına izinsiz giren herkesi bir korkuluğa dönüştüren bir çiftçinin eline düşen gençleri, bu tarladan kurtulmak için amansız bir mücadele beklemektedir.

 • Yıl: 1973
 • Tür: Drama
 • Rotten Tomatoes: %75 Google: %83

14. Looking For Richard (IMDb: 7,3)

Looking For Richard

Şimdi karşınızda öyle bir film var ki,  Al Pacino bu filminde hem yönetmen koltuğunda oturmuş, hem senaryoyu yazmış, hem de filmin başrol oyuncusu olmuş. Film William Shakespeare’in 3. Richard seçildiği sahnelerin bir performansını canlandırmaktadır. Al Pacino, Shakespeare rolü için bir çok akademisyenle ve sokaktaki bir çok sıradan insanla görüşmüştür. Al Pacino, bu role her zamankinden daha fazla değer vermiştir desek bizce tam da yerinde olur. Başarılı bir belgesel niteliğinde olan bu filmi, umuyoruz ki sizlerde çok beğeneceksiniz.

 • Yıl: 1996
 • Tür: Belgesel, Drama
 • Rotten Tomatoes: %81 Google: %81

15. Insomnia (IMDb: 7,2)

Insomnia

Bir gün Alaska’da esrarengiz bir cinayet işlenir. Ufak bir kızın cinayetinin ardında yatan gizemi çözmek için, Will Dormer ve Hap Eckhart adındaki iki dedektif Los Angeles’tan Alaska’ya doğru yola koyulurlar. Uzun süren araştırmalar yapan ikili, Walter Finch’in suçlu olduğuna inanırlar ve çok geçmeden onun peşine düşerler. Walter Finch ve dedektifler arasında çıkan çatışmada, Hap Eckhart ölür ve şüpheli Walter Finch kaçar. Tek başına kalan dedektif  Will Dormer, hemen yanına yeni bir dedektif alır ve şüphelinin tekrar peşine düşer.

 • Yıl: 2002
 • Tür: Drama, Gizem, Gerilim
 • Rotten Tomatoes: %92 Google: %90

16. The Panic İn Needle Park (IMDb: 7,1)

The Panic İn Needle Park

Oldukça ses getiren ve çok geniş kitlelere ulaşan Türkçe adı ile Esaret Bitti, New York’ta ki Needle Park’da takılan eroin bağımlısı bir grup gencin hikayesini anlatmaktadır. Eroinin ağında Bobby ile Helen’in zorlu aşkına odaklanan film, Al Pacino’nun müthiş performansıyla tekrar tekrar seyredilmeye değer.

 • Yıl: 1971
 • Tür: Drama
 • Rotten Tomatoes: %85 Google: %88

17. Chinese Coffee (IMDb: 7,1)

Al Pacino filmleri Chinese Coffee

Yazar Harry Levine, artık beş parasız kalmıştır ve alacaklı olduğu insanlardan, onlara verdiği pararları toplamaktan başka çaresi kalmamıştır. İşte böyle soğuk bir günde Yazar Harry Levine,  fotoğrafçı Jake Manheim’ın kapısına dayanır. Amacı borç verdiği parayı ondan geri almak olan yazar, aslında Jake’inde kendisinden farklı olmadığını anlar. Çünkü, genç fotoğrafçının da parası bitmiştir. Bir çıkar yol bulmaya çalışan ikiliden Jake, genç yazarın kitabını okumaya karar verir. Kitabı okudukça kendi parasızlıkları ilgili bir çok gerçeğe şahit olan Jake ve Harry’nin hikayesi, gitgide farklı bir hal alacaktır.

 • Yıl: 2000
 • Tür: Drama
 • Google: %85

18. Stand Up Guys (IMDb: 6,5)

Stand Up Guys

Val, eski bir suç ortağını ihbar etmemiş ve kendi bu uğura 28 yıl hapis yatmıştır. Hapishanenin kapısında ise, kendisini en iyi arkadaşı Doc beklemektedir. Beraberce yola koyulan ikili, ekibin diğer üyesi olan Hirsch ile buluşurlar. Her şeye kaldıkları yerden devam etmek amacıyla buluşan ekibin içinden biri, çok önemli bir sır bilmektedir. Birbirini yıllar sonra bulan bu ekip, bu sebepten dolayı bir kez daha belaya bulaşmak zorunda kalacaktır.

 • Yıl: 2012
 • Tür: Komedi, Suç, Gerilim
 • Rotten Tomatoes: %36 Google: %88

19. Wilde Salome (IMDb: 6,6)

Al Pacino filmleri Wilde Salome

Tüm zamanların en iyi Al Pacino filmleri arasında yer alan Wilde Salome, Oscar Wilde’ın “Salome” adlı eserinden uyarlanmış ve belgesel olarak çekilmiş bir yapıttır. Al Pacino’nun Kral Herod’un hayatını canlandırdığı film, seyirciden de oldukça beğeni almıştır. 

 • Yıl: 2011
 • Tür: Belgesel, Drama
 • Rotten Tomatoes: %80 Google: %81

20. Scarface (IMDb: 8,3)

Al Pacino filmleri Scarface

 Fidel Castro, Küba’da istenmeyen rejim muhaliflerine Amerika’ya göz etme hakkı tanır. Amerika’ya göç edecek bu muhaliflerin içinde ise, azılı suçlular ve akıl hastaları vardır. Tony Montana ve yakın arkadaşı Manny Ribera, bu şekilde Miami’ye göç ederler. Kahramanlarımızdan Montana, kendini birden çok büyük bir uyuşturucu baronunun kanatları altında bulur ve bu yoldaki büyük hedeflerini gerçekleştirmek için hiç vakit kaybetmeden işe koyulur.

 • Yıl: 1983
 • Tür: Suç, Drama
 • Rotten Tomatoes: %81 Google: %94

21. The Recruit (IMDb: 6,6)

Al Pacino filmleri The Recruit

James Clayton okuduğu MIT’i  başarıyla ve zekasıyla göz doldurarak 1. olarak bitirir. Bu başarı ise,  CIA ajanı olan Walter Burke’un hemen ilgisini çeker ve yeni mezun ajanı hemen ekibine almak ister. En başlarda bu fikre sıcak bakmayan ve biraz vakit isteyen genç ajan James Clayton ise, bir süre sonra bu teklifi kabul eder. Kendini zorlu bir görevde bulan James Clayton’u bakalım neler beklemektedir?

 • Yıl: 2003
 • Tür: Aksiyon, Gerilim
 • Rotten Tomatoes: %43 Google: %85

22. The Godfather: Part II (IMDb: 9,0)

The Godfather: Part II

Baba filminin devamı niteliğinde çekilmiş olan Baba 2 filmi, yine seyirci tarafından çok beğenilmiştir. Birinci filmde yeraltı dünyasından uzak kalmak istediği halde zorla içine çekilen Genç Corleone, bu filmde Amerika’ya yeni gelmiştir. Corleone, 1917 yılında New York şehrinin yerel mafyalarından birinin liderini öldürünce saygınlık kazanır ve yer altı dünyasında çok korkulan biri haline gelir. Tüm bu olayların akabinde ise, yer altı dünyasında ki rekabet iyice sertleşir.

 • Yıl: 1974
 • Tür: Suç, Drama
 • Rotten Tomatoes: %98 Google: %93

23. The Godfather: Part III (IMDb: 7,6)

Al Pacino filmleri The Godfather: Part III

Serinin üçüncü ve son filmi olan Baba 3, en başında her ne kadar sakin ve aksiyondan uzak sahnelerle başlasada, unutulmaz bir finalle seyirciye veda etmektedir. Serinin bu filminde Corleone, artık 60 yaşına gelmiştir ve yeraltı dünyasında görevini devredecek birisini aramaktadır. Vincent, onun tam da aradığı kişidir fakat gelişen olay örgüsü onu tıpkı ilk filmde de olduğu gibi zorla içerisine çekecektir.

 • Yıl: 1990
 • Tür: Suç, Drama
 • Rotten Tomatoes: %69 Google: %89

24. Frankie And Johnny (IMDb: 6,8)

Frankie And Johnny

Bir tiyatro oyunundan uyarlanan Frankie and Johnny; romantik komedi türünde çekilmiş, başarılı bir Al Pacino filmidir. Kahramanlarımızdan Johnny, hapishaneden yeni çıkmıştır ve bir restoranda garson olarak işe başlamıştır. Johnny, çalıştığı restoranda tatsız deneyimleri ile adeta aşka küsmüş Frankie’ye kısa zamanda aşık olur ve ikili arasında sıcacık bir aşk başlar. İşte ikilinin bu romantik aşk hikayesini anlatan film, bizce öyle bir samimiyetle çekilmiş ki; “izleyenlerin kalbine dokunacak,” desek tam da yerinde olur.

 • Yıl: 1991
 • Tür: Komedi, Drama, Romantik
 • Rotten Tomatoes: %66 Google: %90

25. The Pirates Of Somalia (IMDb: 6,8)

The Pirates Of Somalia

Jay Bahadur’un gerçek hikayesinin anlatıldığı film, idealist bir gazetecinin hikayesine de tanıklık etmemizi sağlıyor. Jay Bahadur, ailesiyle beraber bodrum katta yaşayan ve ciddi kariyer hedefleri olan bir gazetecidir. Kahramanımız, hayalleri uğrunda bir gün evinden ayrılır ve Somali Korsanla’rının olduğu adalara gider. Bize; korsanların gündelik hayatına tanıklık etmemizi sağlayan film, oldukça ilgi çekici.

 • Yıl: 2017
 • Tür: Biyografi, Drama
 • Rotten Tomatoes: %67 Google: %90

26. Sea Of Love (IMDb: 6,8)

Al Pacino filmleri Sea Of Love

Frank Keller, sınırda yaşayan gönüllü bir polis dedektifidir. Fakat işler, Sherman Touhey’le azılı bir suçluyu yakalamak için işbirliği yapan kahramanımızın planladığı gibi gitmeyecektir. Çünkü  Frank Keller, deliller ışığında tutuklanan bu güzel suçlu ile çıkmaz bir aşk hikayesine girmiştir ve işler onun için git gide sarpa sarmaktadır.

 • Yıl: 1989
 • Tür: Suç, Drama, Gizem
 • Rotten Tomatoes: %76 Google: %84

27. Any Given Sunday (IMDb: 6,9)

Any Given Sunday

 Türkçe adı ile Kazanma Hırsı, kendisine son bir şans verilen bir sporcunun yaşadıklarını anlatmaktadır. Bir gün, yönettiği takımın en önemli oyuncularından biri olan Cap Rooney, çok ciddi bir şekilde sakatlanır ve bu sakatlanma ile spor hayatı sonsuza dek biter. Takım, onun yerine ünü pek de iyi olmayan fakat başarılı sporculuğuyla bilinen Willie’e teklif götürür. Bakalım uslanmaz sporcu, bu fırsatı değerlendirebilecek midir? 6,9 IMDb puanı ile en iyi Al Pacino filmleri arasında yer alan Kazanma Hırsı, mutlaka göz atmanız gereken bir yapım.

 • Yıl: 1999
 • Tür: Drama, Spor
 • Rotten Tomatoes: %52 Google: %83

28. The Merchant Of Venice (IMDb: 7,0)

The Merchant Of Venice

1700’lü yıllarda geçen film, aşk dolu romantik bir yapımdır. Film,Antonio’nun meteliksiz dostu Bassanio ile güzel Portia’ya  evlenme teklif etmek için ihtiyaç duyduğu parayı temin etmek için Shylock’tan  borç istemesiyle başlar. Shylock, azılı bir tefecidir. Bu parayı vermeyi kabul eden acımasız tefecinin ise, çok önemli bir kuralı vardır. Borcun vadesinin geçtiği her gün, Shylock, Antonio’nun etinden kesecektir ve onları bu şekilde cezalandıracaktır. Bakalım; büyük bir çıkmaza giren Bassanio’ya hiç beklemediği bir anda gelen yardım, ikiliyi bu çıkmazdan kurtarabilecek midir?

 • Yıl: 2004
 • Tür: Drama, Romantik
 • Rotten Tomatoes: %71 Google: %86

29. Danny Collins (IMDb: 7,0)

Al Pacino filmleri Danny Collins

Danny adındaki bir müzisyenin geçmişi ile yüzleşmesini gösteren başarılı Al Paçino filmi, tavsiyelerimizin de en sonuncusu. Gerçek bir müzisyenin hayatından ilham alınarak çekilmiş film, adeta seyirciyi ekran başına kilitlemektedir. Her şey, Danny’ye menajerinden gelen bir mektup ile başlar. Eski pırıltılı ve eğlenceli hayatını geride bırakan Danny, bu mektupla yarım bıraktığı her şeyi tamamlama kararı alır. Bu duruma, ailesi ile gevşeyen bağlarından başlayan yaşlı yıldızı, bakalım neler beklemektedir?

 • Yıl: 2015
 • Tür: Biyografi, Komedi, Drama
 • Rotten Tomatoes: %77 Google: %91

Sizler için hazırladığımız “İzlenmesi gereken en iyi Al Pacino Filmleri” adlı listemizin sonuna geldik. Düşünce ve önerilerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz! Görüşmek üzere… 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.